Express-Miejski.pl

Już jutro 6. edycja Smoleckiej (za)Dyszki [WAŻNE INFORMACJE]

Ponad 400 biegaczy zmierzy się z trasą 6. edycji Smoleckiej (za)Dyszki fot.: Paweł Harom - em24.pl

W sobotę 9 czerwca odbędzie się największa impreza biegowa w gminie Kąty Wrocławskiej. Smolec opanują biegacze. Sprawdź, co warto wiedzieć.

Najważniejsze sportowe wydarzenie w Smolcu odbędzie się w godzinach popołudniowych. Biegacze ruszą z linii startu punktualnie o godzinie 17. Wcześniej pisaliśmy już o utrudnieniach w ruchu, jakich można się spodziewać na trasie biegu.

W tym roku, z uwagi na remont boiska sportowego, które zostało już przekazane inwestorowi, impreza przenosi się na ulicę Kościelną 2, czyli na parking przy szkole podstawowej w Smolcu. Tam też znajdować się będzie start oraz meta, biuro zawodów, szatnia z depozytami i miasteczko biegowe. – Niestety w tym roku nie odbędą się biegi dziecięce z uwagi na brak wystarczająco bezpiecznego miejsca do przeprowadzenia tych biegów. W planach są animacje dla dzieci, lody od Anny Smoter, ciasto od Koła Gospodyń Wiejskich i cała gama produktów od Pasieki Smoleckiej – informują organizatorzy. Mimo braku biegów młodzieżowych dla najmłodszych nie zabraknie atrakcji. Na terenie szkoły podstawowej dzieci pomalują buźki, będą mieli okazję pokonać tor przeszkód, zmierzyć się z limbo czy potańczyć hula-hop.

Nie zdążyłeś się zapisać, nic straconego?

Podczas zapisów elektronicznych do biegu zgłosiło się 395 uczestników. Ta możliwość rejestracji skończyła się w sobotę 2 czerwca. Nie oznacza to jednak, że spóźnialscy nie pobiegną w jutrzejszym biegu. Organizatorzy przyszykowali jeszcze około 50 wolnych miejsc, a zapisać można się jeszcze jutro (tj. 9 czerwca) od godziny 13 w biurze zawodów.

Trasa z atestem

– Biegacze, którzy chcą mieć pewność, że trasa 10 km VI Smoleckiej (za)Dyszki jest atestowana mogą być spokojni. W tym roku, z uwagi na remont ulicy Głównej, odnowiliśmy nasz certyfikat. Atest został przeprowadzany przez atestatora, Pana Marka Tokarczyka, reprezentującego Polski Związek Lekkiej Atletyki zatwierdzony przez administratora PZLA Tadeusza Dziekońskiego – zapewniają organizatorzy.

Z Wrocławia dotrzesz pociągiem

Warto zastanowić się nad dojazdem do Smolca koleją. Podróż z Dworca Głównego we Wrocławiu trwa 12-13 minut. Odległość od dworca w Smolcu do biura zawodów to jakieś 240 metrów, więc bez wysiłku można tę trasę pokonać pieszo i uniknąć uciążliwych korków.

Oprócz biegania możesz także pomóc

– Podczas tegorocznej Smoleckiej (za)Dyszki będziemy wraz z Fundacją Smolec prowadzić zbiórkę publiczną, by wesprzeć chorego Filipka ze Smolca. Filip choruje na bardzo rzadką chorobę (hiperglicynemia nieketotyczna), której nazwę nawet trudno wymówić i wymaga ciągłej i niestety bardzo kosztownej rehabilitacji. Czyni jednak dzięki woli walki ogromne postępy, dlatego warto pomóc jemu i jego rodzicom w tej nierównej walce. Dla biegaczy w zamian za wsparcie będą dostępne naklejki "Biegnę dla FILIPA", które będzie można umieścić na numerze startowym, bądź koszulce – informują organizatorzy biegu. Więcej informacji o Filipie na profilu facebookowym Filip-"Nie z konopi"-Hiperglicynemia Nieketotyczna NKH.

Wszelkie informacje o tegorocznej edycji Smoleckiej (za)Dyszki dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia na smoleckazadyszka.pl.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA