Express-Miejski.pl

Koło Komornik zderzył się bus z osobówką. Pięć osób zabrano do szpitala [aktualizacja]

Zderzenie dwóch pojazdów koło Komornik fot.: OSP Miękinia

Dziś rano tj. 9 czerwca około godz. 6.30 na drodze krajowej nr 94 w pobliżu miejscowości Komorniki doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i busa.

Samochód osobowy marki Seat zderzył się z busem marki Ford. Autami łącznie podróżowało osiem osób, wszystkie samodzielnie opuściły pojazdy. Z chwilą przybycia służb na miejsce zdarzenia bus leżał na boku. - Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów i neutralizacja wyciekających płynów eksploatacyjnych. Strażacy udzielili również kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia - informuje dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

- Kierujący busem, jadąc w kierunku Wrocławia i skręcając, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Seat, który jechał w kierunku Legnicy. Ranny został kierowca seata i pięć osób z busa - wyjaśnia oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

W wyniku zdarzenia droga częściowo była zablokowana, a ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu była straż pożarna policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA