Express-Miejski.pl

Kolejne sukcesy średzkich karateków. Do domu wrócili z 12 medalami

Młodzi karatecy z kolejnymi sukcesami fot.: arch. Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 czerwca w Prudniku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat. Wśród zawodników była reprezentacja średzkiej sekcji.

Powiat średzki reprezentował Patryk Dul i Michał Dziedzicki z Budokan Wrocław. Patryk zdobył brązowy medal w kumite +55 kg, a Michał wywalczył drugie miejsce w kata i w tej samej kategorii co Patryk.

Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wzięli również udział w Mistrzostwach Opolszczyzny, w których wzięło udział około 260 zawodników i zawodniczek z 17 klubów z Polski oraz Czech. Młodzi karatecy zdobyli na mistrzostwach 12 medali, z czego 7 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. - Na wyróżnienie zasługuje Milena Żurek i Emilia Wysocka. Dziewczynki zdobyły po dwa złote medale. Każda z nich stoczyła pięć walk w każdej ze swoich kategorii, żeby wywalczyć złoty krążek - wyjaśnia trener.

Pierwsze miejsce w kategorii 10-latek wywalczyła Maria Kułakowska, a Patryk Dul był najlepszy wśród 12 i 13 latków. - Złoty medal wywalczyła nasza drużyna w kategorii 10-13 lat w składzie: Patryk Dul, Michał Dziedzicki i Bartosz Zamaro. Srebrne medale zdobyli: Maria Kułakowska (11 lat), Bartosz Zamaro (11 lat) oraz drużyna w składzie Adam Dul, Mateusz Bieleżewski i Kamil Brzeziński. Brązowe wywalczyli: Maria Kułakowska w kumite (11 lat +36kg) oraz Adam Dul (10 lat) - podsumowuje sensei Bogusław Boczniewicz.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA