Express-Miejski.pl

Sportowe sukcesy średzkich uczniów. Wzięli udział w finale dolnośląskich igrzysk

Średzcy uczniowie na igrzyskach we Wrocławiu fot.: arch. Włodzimierz Papacz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

6 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce.

Środę Śląską reprezentowały uczennice klas gimnazjalnych i siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wcześniej uczniowie wzięli udział w eliminacjach do finału: w Mistrzostwach Strefy Wrocławskiej. - Nasi uczniowie zdobyli medalowe miejsca. Złoto w biegu na 100 metrów przypadło Karolinie Samiec-Talar z rewelacyjnym czasem 12,4 sek. Tym samym ustanowiła nowy rekord szkoły. Pierwsze miejsce i złote medale w sztafecie szwedzkiej otrzymały dziewczęta, występując w takim samym składzie co w finale dolnośląskim, ustanawiając też nowy rekord szkoły z wynikiem 2.33,2 sek. do czego przyczyniła się Karolina Samiec-Talar świetnym biegiem na 300 metrów podczas swojej zmiany - opowiada dyrektor Włodzimierz Papacz.

Brązowe medale w sztafecie szwedzkiej zdobyli chłopcy, biegnąc w składzie: Aleksander Kurek, Dawid Kubera, Kornel Sadkowski i Jakub Straube. Piąta w biegu na 100 metrów z czasem 13,9 sek. była Karolina Waniak, a szósty w skoku w dal z wynikiem 5,47 metrów Bartłomiej Obłoński. Siódme miejsce w biegu na 100 metrów zdobyli Jakub Straube i Kornel Sadkowski uzyskując ten sam czas 11,8 sek.

W finale igrzysk drużyna w składzie Michalina Zenka, Karolina Samiec-Talar, Karolina Waniak i Amelia Sadowska, zajęła drugie miejsce w sztafecie szwedzkiej. Dziewczyny pokonały trzynaście najlepszych zespołów województwa dolnośląskiego. - Przegrały jedynie ze sztafetą Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby. Brązowy medal w biegu na 100 metrów zdobyła Karolina Samiec-Talar z wynikiem 13,08 sek. biegnąc pod wiatr - wyjaśnia dyrektor.

Opiekę nad uczniami sprawował dyrektor Włodzimierz Papacz. - Uzyskane przez naszych uczniów wyniki to wypadkowa ciężkiej pracy młodzieży i trenerów sekcji lekkoatletycznej Romana i Kuczy i jego córki Izabeli. To im należą się szczególne podziękowania - dodaje nauczyciel.

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Sportowe sukcesy średzkich uczniów. Wzięli udział w finale dolnośląskich igrzysk

    2018-06-11 16:16:51

    gość: ~kibic la

    ostatnio dodany post

    Gratuluję wyników ale w artykule jest nieścisłość.Które miejsce zajęła Samiec -Talar na 100m -pierwsze czy trzecie?

REKLAMA