Express-Miejski.pl

Będą trzy nowe żłobki, a nie dwa

Zdjęcie ilustracyjne fot.: istock

W gminie Miękinia kończą się prace nad projektami dwóch żłobków, których budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku. 

Warunek jest jeden: gmina otrzyma dofinansowanie z rządowego programu "Maluch+".

Pierwszy żłobek powstanie w Miękini, drugi w Wilkszynie. W każdym znajdzie się miejsce dla co najmniej 100 dzieci. - W Miękini żłobek wybudujemy przy ulicy Osiedlowej, u zbiegu Zielonej. Zarówno tam, jak i w Wilkszynie powstaną po cztery oddziały. We wrześniu ruszą programy, w których starać się będziemy o dofinansowania budowy. Mowa o wsparciu na poziomie nawet 85 proc. - komentuje Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia, który w rozmowie z nami zdradza, że na tym plany inwestycyjne w tym zakresie się nie kończą.

- Docelowo będziemy budować też trzeci żłobek. W Lutyni mamy działkę agencyjną i w przyszłym roku przystąpimy do przygotowania projektu. Obiekt powinien powstać w przeciągu trzech lat - dodaje. 

em

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Będą trzy nowe żłobki, a nie dwa

  2018-06-12 20:30:39

  gość: ~Bogusław

  A kiedy nowa szkoła w Środzie Śl?

 • 2018-06-13 18:29:10

  gość: ~Cezary

  @~Bogusław
  za czasów panowania obecnego burmistrza budowa nowej szkoly nie wchodzi w grę. Jak siedzial w opozycji to gorliwie byl przeciwny rowniez budowie basenu w mieście powiatowym. Wiec o czym my mowimy. Zeby byla nowa szkola potrzebna jest nowa wladza bo ta chyba wszystkie rozumy zjadla.

 • 2018-06-13 19:19:43

  gość: ~znawca

  bedzie i nowa szkoła za burmistzra Rucinskiego, ale raczej w drugiej kadencji

 • 2018-06-14 15:39:27

  gość: ~Piotr

  ostatnio dodany post

  @~znawca
  Dobry żart iiiiihaaaaaahahahahah

REKLAMA