Express-Miejski.pl

Wielki ekran znika z centrum miasta

Demontaż ekranu fot.: rfp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W związku z termomodernizacją budynku średzkiego starostwa oraz niewielkim stopniem wykorzystania telebimu zdecydowano się na jego demontaż.

Starostwo otrzymało wideobaner w 2014 roku. Do tej pory były tam emitowane głównie filmy promocyjne województwa, choćby "Tajemnice Dolnego Śląska". Sporadycznie wykorzystywano go do promocji lokalnych wydarzeń.

- Abyśmy mogli puścić własny materiał musieliśmy uzyskać zgodę urzędu marszałkowskiego. Poza tym otrzymaliśmy szereg skarg od kierowców, którzy narzekali na jasność ekranu w godzinach wieczornych. Oprócz tego, gdy opracowywaliśmy dokumentację na termomodernizację budynku starostwa, nie było jeszcze telebimu. Mamy zgodę konserwatora zabytków na remont, ale bez uwzględnienia ekranu. Biorąc pod uwagę jego praktycznie zerową funkcjonalność, a przy uwzględnieniu kosztów utrzymania, wystosowaliśmy wniosek o jego demontaż - informuje Sebastian Burdzy, starosta powiatu średzkiego. 

Telebim zdemontowano 12 czerwca. Ulica Korwina jest nadal zablokowana.

em

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wielki ekran znika z centrum miasta

  2018-06-12 12:08:45

  gość: ~Można

  Można by było zrobić strefę kibica na mundial ale po co?

 • 2018-06-12 15:48:47

  gość: ~adam

  Tak sie marnuje pieniadze z UE...
  UE jak da to nagle mil

 • 2018-06-12 21:19:19

  gość: ~wkurzony

  biorąc pod uwagę praktycznie zerową funkcjonalność starostwa,przy uwzględnieniu kosztów jego utrzymania wnioskuję o jego demontaż!!!

 • 2018-06-13 06:36:59

  gość: ~ff

  ostatnio dodany post

  @~wkurzony
  Dokładnie tak, powiat do kasacji. A oto etykiety:
  Niewydajny, małostkowy, niepotrzebny, niewydolny, zarządzany źle (spróbuj zapłacić kartą w kasie powiatu) relikt przeszłości. Najlepiej zalać to wszystko formaliną i za sto lat będzie można oglądać jak to było w PRL u.

REKLAMA