Express-Miejski.pl

Młodzieżówki UKS GOKiS z brązowymi medalami w Świdnicy. Kolejna misja - Szczecin

Juniorzy młodsi z brązowymi medalami Mistrzostw Dolnego Śląska plażowej piłki ręcznej fot.: Maja Deryło

Juniorzy młodsi i młodzicy UKS GOKiS Kąty Wrocławskie zdobyli brązowe medale Mistrzostw Dolnego Ślaska w piłce ręcznej plażowej.

Turniej rozgrywany był w niedzielę 10 czerwca w Świdnicy. Obie drużyny reprezentujące klub z Kątów Wrocławskich stanęły na najniższym stopniu podium. Juniorzy młodsi grali pod wodzą Michała Jeruszki, natomiast drużynę młodzików prowadził Paweł Pilski.

– Była szansa nawet na wyższe miejsca, bo nasza juniorska drużyna pokonała w pierwszym meczu MOS Wrocław i to bardzo wyraźnie, a później doznała dwóch porażek. W półfinale cały czas prowadzili, ale nie udało się dowieźć dobrego wyniku. Apetyty, zwłaszcza po tym pierwszym meczu, mieliśmy większe, ale trzecie miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska to świetny wynik – mówił po zawodach Paweł Pilski.


Młodziki UKS GOKiS z trenerem Pawłem Pilskim (fot. Maja Deryło)

Kolejny krok – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Już jutro młodzieżowe drużyny UKS-u wyruszają na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej w Szczecinie. W czterodniowym turnieju wezmą udział juniorzy młodsi pod okiem Pawła Pilskiego, młodziki z trenerem Michałem Jeruszką oraz młodziczki pod opieką Michała Zarycha. Ciekawostką jest fakt, że klub nie posiada w Kątach Wrocławskich obiektów do treningu i gry w plażową odmianę piłki ręcznej, a do mistrzostw przygotowywał się we Wrocławiu. O determinacji, woli walki i wynikach młodych zawodników i zawodniczek będziemy informować tuż po weekendzie.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA