POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

W sobotę na strefie strażacy wezmą udział w ćwiczeniach. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

16 czerwca na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Komornikach odbędą się powiatowe ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem „STREFA 2018”.

W ćwiczeniach wezmą udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Środzie Ślaskiej, Świebodzic, Trzebnicy oraz z miasta Wrocławia, a także zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu średzkiego.

Celem ćwiczeń będzie m.in. sprawdzenie Powiatowego Planu Ratowniczego Powiatu Średzkiego, w zakresie alarmowania sił i środków, organizacji akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w średzkiej specjalnej strefie ekonomicznej oraz współdziałanie z powiatami sąsiednimi. - Sprawdzimy współdziałanie jednostek KSRG z terenu powiatu średzkiego z jednostkami ościennymi i zasady współdziałania Państwowej Straży Pożarnej z innymi podmiotami ratowniczymi podczas organizowania i prowadzenia akcji ratowniczo-gaśnicze - informują strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. 

W związku z zaplanowanymi ćwiczeniami oraz dojazdem zastępów biorących w nich udział do punktu koncentracji i punktu przyjęcia sił i środków, w dniu 16 czerwca w godz. od 7.30 do 12.30. mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, na drogach dojazdowych oraz w  miejscowościach Komorniki i Środa Śląska. - W szczególności należy spodziewać się znacznego ruchu samochodów gaśniczych, także z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych na parkingu przy drodze krajowej nr 94 (na wysokości zakładu PGW), na drodze krajowej nr 94 w kierunku miejscowości Komorniki, w miejscowości Komorniki na ulicy Polnej (w obszarze strefy przemysłowej), w Środzie Śląskiej na ulicy Wierzbowej i ulicy Górnej w kierunku do akwenu Kajaki. Prosimy mieszkańców i użytkowników dróg  o zrozumienie i zachowanie ostrożności - apelują organizatorzy ćwiczeń.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA