POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Zakończyła się termomodernizacja sześciu świetlic wiejskich

Świetlica wiejska w Radakowicach fot.: GM

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją świetlic wiejskich w sześciu miejscowościach gminy Miękinia.

Prace wykonywane były w Mrozowie, Księginicach, Białkowie, Lubiatowie, Radakowicach i Brzezince Średzkiej. W większości lokalizacji roboty dotyczyły ocieplenia ścian, dachów, wykonania elewacji, wymiany pokrycia dachowego, wymiany zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej, montażu rolet antywłamaniowych, wymiany wewnętrznych opraw żarowych na lampy ledowe oraz montażu zewnętrznych opraw ledowych z sensorem ruchu i zmierzchu.

Prace wykonywane były w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Miękinia” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.
 
Wysokość uzyskanej dotacji to 85 proc. kosztów kwalifikowanych, które gmina poniosła w ramach zadania. Co więcej, w ramach projektu, udało się odzyskać część nakładów finansowych poniesionych w 2015 i 2016 roku na termomodernizację obiektu użyteczności publicznej w Pisarzowicach. Obecnie w obiekcie mieści się przedszkole publiczne oraz przychodnia.

GM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA