POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Kreatywni w Gminie Malczyce. Wszyscy wnioskodawcy otrzymają wsparcie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W maju został rozstrzygnięty konkurs grantowy „Kreatywni w Gminie Malczyce”. 13 wniosków otrzyma dofinansowanie na realizację projektów.

Początkowo tylko siedem wniosków otrzymało dotacje: kluby sportowe LKS Odra Malczyce, „Tęcza” Kwietno i Pogoń Dębice oraz Rada Sołecka Rachowa, Fundacja „Zakręceni na Odrę”, 3 Malczycki Szczep Harcerski „Ogień” i Rada Sołecka w Rusku. - Duża pula środków, bo ponad 33 tys. złotych została zaoszczędzona w ramach zaplanowanych środków na modernizację obiektów sportowych - informowali wówczas urzędnicy. W budżecie na program grantowy wygospodarowano 70 tys. złotych. Projekty, na które nie wystarczyło środków, umieszczone zostały na liście rezerwowej.

Dotacje dla wszystkich wnioskodawców

W tegorocznym naborze nie została w pełni rozdysponowana część środków z przeznaczeniem na modernizacje obiektów sportowych. - Wójt wystąpił z wnioskiem do rady gminy o przesunięcie niewykorzystanej kwoty z obiektów sportowych na realizację pozostałych zadań, tak aby te propozycje kreatywnych, które znalazły się na liście rezerwowej, również otrzymały dotacje - wyjaśniają pracownicy urzędu.

Dzięki podjętej uchwale budżetowej i zwiększeniu zaplanowanej kwoty wszyscy wnioskodawcy otrzymają w 2018 roku wsparcie. Dofinansowanie przyznane zostało na realizację 13 projektów na łączną kwotę ponad 60 tys. złotych. Obecnie trwa procedura podpisywania umów. 

Lista wniosków, którym przyznano dofinansowanie.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA