Express-Miejski.pl

Zbieram, kręcę kilometry- Spaceruję, Jeżdżę bo Lubię. Nowa kampania średzkiego OSiR'u

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Stowarzyszenie Adsum

10 tys. kroków dziennie receprą na zdrowie i doskonałą kondycję. Szacuje się, że nawet co drugi Polak w ogóle nie ćwiczy w wolnym czasie lub robi to bardzo rzadko.

Regularne chodzenie jazda na rowerze okazuje się zbawienne dla naszego zdrowia. Nie tylko jogging, szybkie marsze, ale także spacery stanowią formę profilaktyki chorób serca i naczyń krwionośnych. Codzienny ruch pozwala uniknąć nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych. Systematyczny, umiarkowany wysiłek powiększa i ulepsza sieć naczyń wieńcowych oraz sprawia, że serce staje się bardziej wydolne. 

Chodzenie jazda na rowerze stabilizuje ciśnienie krwi i wpływa na wzrost liczby czerwonych krwinek, dzięki czemu organizm wydajniej dotlenia tkanki ciała. Aktywność fizyczna przyczynia się także do obniżenia stężenia złego cholesterolu poprzez poprawę gospodarki lipidowej. Regularny wysiłek skutecznie zmniejsza insulinooporność tkanek, pomaga kontrolować masę, dzięki czemu jest świetną metodą leczenia otyłości i nadwagi.

Wykonywanie 10 tys. kroków dziennie to też doskonała forma profilaktyki osteoporozy. Spacery poprawiają wchłanianie wapnia w organizmie, dzięki czemu narządy wewnętrzne są w lepszej kondycji i wzmacniają się kości. Układ mięśniowy staje się sprawniejszy i bardziej wytrzymały.

Mamy nadzieję, że nasz pomysł na popularyzowanie aktywności fizycznej jest strzałem w dziesiątkę. Osoby w różnym wieku, na różnym poziomie aktywności ruchowej inspirują się nawzajem i czerpią ze swoich doświadczeń – ich zadowolenie, zdrowie pozostaje największą wartością naszej kampanii.

OSiR Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA