POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Dziś policjanci będą prowadzić kontrole drogowe. Zwrócą uwagę na pieszych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

Od godzin porannych funkcjonariusze będą dziś prowadzić kontrole w ramach ogólnopolskich działań pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".  

Dzisiejsze kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa - w szczególności pieszych i rowerzystów. - Celem działań, które zostaną przeprowadzone 19 czerwca w całej Polsce, jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy. Funkcjonariusze chcą również w ten sposób kształtować świadome i kulturalne zachowania wszystkich użytkowników dróg - informuje Marta Stefanowska, oficer prasowa średzkiej policji. 

Funkcjonariusze apelują, aby podczas przechodzenia przez jezdnię ograniczyć prowadzenie rozmów przez telefon, czy przerwać słuchanie muzyki wyjmując słuchawki z uszu. - Takie zachowania zaburzają bowiem odbieranie bodźców, które zawczasu mogą sygnalizować bliskość samochodu. Powinni o tym pamiętać również biegacze. Nie można przy tym zapominać o elementach odblaskowych, które są niezbędne, aby zapewnić sobie widoczność na drodze - wyjaśnia policjantka.

Latem na drogach pojawia się wielu rowerzystów, oni również zaliczają się do grupy niechronionych. - Do większości wypadków, w których poszkodowani są rowerzyści, przyczyniają się kierujący samochodami osobowymi. W znacznej mierze wypadki te powstają z powodu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania. Natomiast do zdarzeń, których rowerzyści są sprawcami dochodzi głównie na skutek nieustąpienia pierwszeństwa innym kierującym oraz podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru skrętu - dodaje rzeczniczka.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dziś policjanci będą prowadzić kontrole drogowe. Zwrócą uwagę na pieszych

  2018-06-19 10:07:07

  gość: ~roro

  Juz znam ich kontrole drogowe,suszareczka i nabijanie kasy zeby pozniej pokazac komendantowi i dostac premie.W Starczówku teraz znalezli sobie miejscowke przy mostku od strony Ziębic,nie dajcie sie kierowcy!

 • 2018-06-19 21:43:24

  gość: ~Cave

  ostatnio dodany post

  Przejeżdżanie na rowerze po pasach dla pieszych,takich łapać!

REKLAMA


REKLAMA