POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Juniorzy młodsi UKS GOKiS wicemistrzami Polski

Juniorzy młodsi UKS GOKiS - Wicemistrzowie Polski w piłce ręcznej plażowej 2018 fot.: W czarnym obiektywie

W zakończonych wczoraj w Szczecinie Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w plażowej piłce ręcznej juniorzy młodsi UKS GOKiS Kąty Wrocławskie sięgnęli po srebrny medal.

Po przebrnięciu przez fazę grupową młodzi zawodnicy z Kątów Wrocławskich mierzyli się w półfinale z faworyzowanym MKS-em Kusy Szczecin i pokonali ekipę gospodarzy. W niedzielnym finale lepsi okazali się juniorzy Gwardii Koszalin, wygrywając 2:0 i tym samym UKS GOKiS Kąty Wrocławskie został wicemistrzem Polski w plażowej piłce ręcznej, jako jedyny zespół w stawce, który nie posiada własnego piaszczystego obiektu. Drużyna pod wodzą trenera Pawła Pilskiego zagrała w składzie: Wojciech Fluder, Krzysztof Zubko, Konrad Andrzejewski, Damian Działoszek, Damian Sieradzki, Tomasz Kamiński, Radosław Szczepański i Jakub Musiał.

W mistrzostwach wzięli również udział młodzicy i młodziczki kąckiego klubu zajmując odpowiednio 11. i 9. miejsce.

Wyjazd do Szczecina można określić jako bardzo udany, choć według relacji trenerów u młodzików i młodziczek pozostaje niedosyt. Jednak zdobyte doświadczenie na tak ważnej imprezie może zaprocentować w przyszłości i z pewnością otwiera dyskusję wśród wielu radnych na temat inwestycji w odpowiedni obiekt sportowy.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA