Express-Miejski.pl

Nowe oblicze średzkiego ratusza. Trwa rewitalizacja budynku

Rewitalizacja południowej fasady ratusza w Środzie Śląskiej fot.: Angelika Boczar/em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od kwietnia trwają prace przy rewitalizacji średzkiego ratusza. Gmina na inwestycję pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 2,4 mln złotych.

Rewitalizacja budynku jest realizowana w partnerstwie gminy Środa Śląska i Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej. W ramach inwestycji zakupiony będzie m.in. bezprzewodowy system dźwiękowego przewodnika, infokiosk, multimedialna scena zewnętrzna, platforma „Wirtualny spacer po muzeum”. - Realizacja zadania umożliwi zwiększenie zainteresowania ofertą kulturalną i dziedzictwem kulturowym. Zostanie poszerzona oferta kulturalna, zapewnione będą odpowiednie warunki i nowa przestrzeń do organizacji działań kulturalno-edukacyjnych. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na zlikwidowanie barier w dostępie osób niepełnosprawnych do kultury (podjazd, wirtualna platforma) oraz przede wszystkim możliwe będzie powstrzymanie procesu postępującego niszczenia i przedłużenie eksploatacji zabytkowego obiektu i jego otoczenia - informują pracownicy urzędu.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do zasobów kulturowych regionu województwa dolnośląskiego i ich atrakcyjności poprzez rewaloryzację zabytkowego ratusza wraz z dziedzińcem. Dzięki rewitalizacji powstanie nowoczesny obiekt muzealny.

Obecnie wtkonywane są prace przy wejściu do muzeum na części, gdzie znajduje się fasada zakończona schodkowym szczytem. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów budynku.

Koszt rewitalizacji to ponad 2,8 mln złotych. Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 2,4 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nowe oblicze średzkiego ratusza. Trwa rewitalizacja budynku

    2018-06-26 08:45:33

    gość: ~Wuborca

    ostatnio dodany post

    Dobrze niech remontuja to Krasucki przyjdzie juz na gotowe a i tak dopiero zacznie remonty od wymiany ludzi Rucinskiego tych od planowania inwestycji.

REKLAMA