Express-Miejski.pl

Czterysta osób buduje zakład Xeos. Pierwszy silnik pojawi się za rok - w kwietniu

Trwa budowa zakładu Xeos fot.: akme

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Za kilka miesięcy zakończy się budowa centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych firmy Xeos, umiejscowionego przy drodze krajowej 94.

Budowa zakładu zostanie ukończona w grudniu tego roku. - Po oddaniu kompleksu budynków produkcyjnych, biurowych i socjalnych do użytkowania, zakład przejdzie fazę kompleksowych testów, a rozpoczęcie funkcjonowania centrum przewidziane jest na kwiecień 2019 roku - informuje Marta Pacuła, rzeczniczka prasowa firmy XEOS. 

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Jak informują jej przedstawiciele, na budowie pracuje średnio około 400 osób. - Na potrzeby projektu wbudowane zostanie około 15 tysięcy metrów sześciennych betonu, ponad 700 ton stali zbrojeniowej i ponad 1,5 tysiąca ton konstrukcji stalowej - dodaje Marta Pacuła. W trakcie zwiedzania placu budowy przekazano także informację, że zasób kabli, który do końca budowy zostanie wykorzystany, odpowiadałaby długości trasy na księżyc i z powrotem.

- Z dużym rygorem podchodzimy także do kwestii środowiskowych. Pod posadzką stosowana jest membrana HDPE, która zabezpiecza grunt przed potencjalnymi zanieczyszczeniami. W najbardziej newralgicznych miejscach zastosowaliśmy podwójną, a nawet potrójną jej warstwę. W budynku zostaną także zastosowane panele akustyczne chroniące przed hałasem - dodaje przedstawicielka firmy Xeos.

Pierwszy silnik w centrum pojawi się na początku kwietnia. Rocznie, docelowo, do serwisu i naprawy trafiać ma 250 silników. Pełen przegląd pojedynczej sztuki trwa średnio około 80 dni i angażuje pracę nawet kilkuset osób.

em

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Czterysta osób buduje zakład Xeos. Pierwszy silnik pojawi się za rok - w kwietniu

  2018-06-25 20:21:04

  gość: ~Mieszkaniec

  W Niemczech nie chcą truć a u nas można. Cieszycie się co ? kiedyś i Unas się zmieni i zaczną przestrzegać norm a wy będziecie spieprzec na wschód.
  Nikt Was tu nie trawi tylko paru lokalnych sprzedawczyków, pseudopolityków sprzedało się za 30 srebrników. Ludzie to zapamietają. A wy Sreoscy już montujcie stacje oczyszczania rozumiecie OCZYSZCZANIA powietrza jak w każdym normalnym kraju a nie tu pieprzycie o wykładzinach. Jak Was ludzie zaczną podawać do sądu za zatruwanie zdrowia to się nie wypłacicie.

 • 2018-06-25 20:41:55

  gość: ~Magda

  Pewnie, że z rygorem podchodzą do kwestii środowiskowych... U siebie takiego smroda nie zbudują... Wstyd i hańba dla tych co się sprzedali!

 • 2018-06-25 23:22:40

  gość: ~obywatel

  Mało w koło Środy Śl.trujących zakładów to jeszcze tego Xseosa wpier...li,który dziennie będzie spalał 35 ton paliwa lotniczego ,a nam pier..lą ,ze smrodu ani zaniczyszczeń nie będzie'to dlaczego szwaby u siebie go nie wybudowali blisko lotniska we Frankfurcie!!Co niektórym radnym się zarobiło za sprzedaż ziemi pod budowę zakładu,ale pewnie mieszkać w pobliżu nie będą tylko spier..lą daleko stąd bo ich na to teraz stać!

 • 2018-06-26 06:24:09

  gość: ~Wlo

  @~obywatel
  Akurat spalanie paliwa lotniczego nie jest takie złe i straszne to po 1.sprawdz lepiej jakie mamy firmy już w komornikach na tzw starej strefie i po 15 20 latach funkcjonowania bez większych modernizacji trujai i truc będą.

 • 2018-06-26 22:19:45

  gość: ~tgx

  ostatnio dodany post

  @~obywatel
  Ziemia należała go ANR która to sprzedała grunty dla Legnickiej Strefy Ekonomicznej .Tak dla ścisłości . A wcześniej grunty te dzierżawiło gospodarstwo rolne jednak państwo woli zamiast produkować żywność to truć ludzi .

 • 2018-06-26 07:39:12

  gość: ~Średzianin

  Brawo!
  Terenów zielonych coraz mniej.
  Wracając z Wrocławia zawsze był piękny zachód słońca...
  WIęcej spalin i trucia...
  WIęcej obcokrajowców ...
  Wieksze ceny mieszkań, gruntów, itp...

  Tylka kasa kasa kasa się liczy, zdrowie, przyroda i normalnośc ...NIE

  Prosze pamietac przy.... niedługo wybory

 • 2018-06-26 08:58:28

  gość: ~Beata

  Sztuczne uśmiechy nic tu nie pomogą... Wizerunek firmy taki sam jak wizerunek LORDA...

REKLAMA