POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Futbol amerykański wraca do Kątów Wrocławskich. Pierwszy mecz już 14 lipca

14 lipca na stadionie miejskim Jaguars Kąty Wrocławskie podejmą Grizzlies Gorzów Wielkopolski fot.: fb.com/jaguarykatywroclawskie

Futboliści Jaguars Kąty Wrocławskie rozpoczynają walkę w premierowym sezonie Ligi Futbolu Amerykańskiego 9. 14 lipca zagrają u siebie z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego.

Liga Rozwojowa w formule dziewięcioosobowej ma na celu umożliwienie rozwoju początkujących zespołów oraz łatwiejsze przestawienie się na klasyczną grę jedenastoosobową. W premierowym sezonie LFA9 zagra 13 zespołów podzielonych na cztery grupy. Zespół Jaguarów z Kątów Wrocławskich wystąpi w dywizji A razem z Cougars Szczecin i Grizzlies Gorzów Wielkopolski.

Jaguars są jedynym klubem w swojej grupie, który w ubiegłym roku nie występował w żadnych rozgrywkach. Przez rok główny trener Paweł Kaźmierczak wraz z zarządem zbudowali 42-osobowy zespół w dużej mierze oparty na wychowankach i zawodnikach pozyskanych podczas rekrutacji. Wielce prawdopodobne jest, że osoba trenera, który swego czasu związany był z nieistniejącym już klubem Outlaws Wrocław, przyciągnie do Kątów Wrocławskich kilka twarzy znanych z występu w Toplidze.

W pierwszej kolejce LFA9 Jaguars podejmą na Stadionie Miejskim w Kątach Wrocławskich Grizzlies Gorzów Wielkopolski, czyli ekipę, która miniony sezon PLFA8 zakończyła z kompletem trzech porażek. Początek spotkania 14 lipca o godzinie 11.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA