POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W Malczycach otwarto plac zabaw stworzony przez mieszkańców

Plac zabaw służy małym mieszkańcom Malczyc i okolic fot.: Paweł Harom - em24.pl

W Malczycach przy ulicy Mickiewicza powstał plac zabaw. Jest on efektem pracy mieszkańców, którzy złożyli wniosek o realizację zadania w ramach inicjatywy lokalnej.

Wcześniej przy wejściu na stadion przy ulicy Mickiewicza mieszkańców straszył teren obfity w zarośla, gęsto porośnięty krzakami. Dzięki mobilizacji okolicznych mieszkańców teren udało się oczyścić i wyrównać, a obszar przekształcono na plac zabaw dla najmłodszych. Pomysłodawcy przedsięwzięcia złożyli wniosek do Urzędu Gminy, który w ramach inicjatywy lokalnej otrzymał dotację w wysokości 1300 złotych. Kwota została przeznaczona na przygotowanie obrzeży oraz ogrodzenia, a także odrestaurowanie urządzeń, które udało się zorganizować. Dzięki godzinom spędzonym na terenie nowego placu zabaw mieszkańcom udało się przygotować teren na potrzeby dzieci. Zostały zamontowane dwie zjeżdżalnie, karuzela, huśtawka, bujany konik i zadaszony domek zabaw. Podłoże pokryto piaskiem.

Inicjatywa ukończona została w sobotę 23 czerwca. - Codziennie nowy plac zabaw cieszy się zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców gminy Malczyce – mówi jedna z mam.

- Inicjatywa obywatelska, pomimo wcześniejszych założeń, została ukończona nieco później, niż planowaliśmy. Zakres prac nieco nas zaskoczył i nie obyło się bez interwencji ciężkiego sprzętu. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że plac zabaw przy ulicy Mickiewicza może służyć dzieciakom z całej okolicy. Wielkie słowa uznania należą się przede wszystkim Angelice i Antoniemu Harom, Witoldowi Wysockiemu, Pawłowi Stachowiczowi, który bardzo mocno zaangażował się w renowację urządzeń oraz montaż ogrodzenia, które zasponsorował, firmie Wiktora Foremnego, firmie Usługi Stolarskie D&M Turek, która ufundowała kosz na śmieci, Jarosławowi Arciszewskiemu, Piotrowi Frankowskiemu, Tomaszowi Foremnemu, Stanisławowi Sobowcowi oraz Łukaszowi Pyrze – podsumowuje inicjator przedsięwzięcia Paweł Harom.

hpa

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Malczycach otwarto plac zabaw stworzony przez mieszkańców

  2018-06-29 12:19:28

  gość: ~Z Malczyc

  O proszę. Kolejna wielka kuweta dla kotów. Kto ten piach pod nogami dzieci wymyślił? Składowisko zarazków!

 • 2018-07-02 07:31:06

  gość: ~eeeeee

  eeeeee tam, dobrze ze jest coś dla ludzi, dlaczego tylko sami musieli to robić? a inni teraz w podziękowaniach są wielce wskazywani? chyba wyrazy wdzięczności należą się mieszkańcom a nie komukolwiek innemu, kto przy okazji chce zostać wylansowany

 • 2018-07-02 08:07:28

  gość: ~Malczyce

  ostatnio dodany post

  A ci wymienieni z imienia i nazwiska to już komitet wyborczy? NO TO GRATULUJĘ! Sam kwiat przedsiebiorczośc malczyckiej, hahahahaha

REKLAMA


REKLAMA