POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Zmiany w zarządzie i na ławce trenerskiej. STS Sokół Smolec po corocznym zebraniu

Sokół Smolec w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 fot.: Paweł Harom - em24.pl

W czwartek 21 czerwca odbyło się zebranie zarządu, członków oraz trenerów klubu STS Sokół Smolec. Podsumowano miniony sezon. Doszło również do zmian w zarządzie.

Głównym tematem było sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności zarządu. Podczas zebrania Smoleckiego Towarzystwa Sportowego przypomniano również podstawowe zadania, podsumowano osiągnięcia oraz wizję i misję klubu. Prezes Sokoła Sebastian Neska przypomniał, że wychowanie przyszłego reprezentanta Polski jest jednym z założeń szkolenia w smoleckim klubie. Wspomniał również o celach długo- i krótkoterminowych, a wśród nich warto wymienić te najistotniejsze, jak budowa nowego boiska treningowego, zdobycie gwiazdek PZPN dla najlepszych akademii oraz stworzenie klas sportowych.

Obecnie w klubie pracuje 6 trenerów, którzy szkolą dzieci, młodzież i dorosłych w sześciu grupach wiekowych. Jesienią planowane jest poszerzenie kadry trenerskiej i dalszy rozwój klubu, zarówno akademii, jak i drużyny seniorskiej, której nowym trenerem będzie Sebastian Neska. W sezonie 20017/2018 w Sokole trenowało blisko 200 piłkarzy. Działania klubu były nadzorowane przez trzyosobowy zarząd, który zgodnie ze statutem działa społecznie i nie pobiera wynagrodzenia.

Sebastian Neska przedstawił osiągnięcia klubu, do których należy przede wszystkim zaliczyć objęcie nowatorskim planem szkoleniowym wszystkich grup wiekowych, pierwsze powołania do kadry wojewódzkiej oraz rozwój infrastruktury sportowej. W dalszej kolejności zostało przedstawione sprawozdanie finansowe, w tym przychody i koszty klubu. Bilans na koniec roku 2017 był dodatni. 

Głos zabrała również Kamila Bartosik, która jest zaangażowana w prowadzenie strony internetowej oraz mediów społecznościowych klubu. Pokrótce przedstawiła plan marketingowy dla klubu. Główne założenia strategii to budowa silnej marki, jaką jest Sokół Smolec, spójna identyfikacja wizualna klubu, dobra komunikacja z rodzicami i większy nacisk na budowanie zaangażowania kibiców, a także pozyskiwanie sponsorów, którzy będą wspierać rozwój klubu.

Swoją rezygnację z pracy w zarządzie złożył Krzysztof Kucharek. W jego miejsce zaproponowano właśnie Kamilę Bartosik, którą wybrano większością głosów.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA