Express-Miejski.pl

Zmiany w średzkiej policji. Nowym komendantem został Dariusz Smoliński

Uroczystość powołania nowego komendanta fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W poniedziałek 2 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej odbyły się uroczystości wręczenia rozkazów dla nowego komendanta i jego zastępcy.

Uczestniczyli w niej starosta Sebastian Burdzy, wójt Jan Marian Grzegorczyn, komendant PSP w Środzie Śląskiej Marek Wawrejko, prokurator rejonowy w Środzie Śląskiej Justyna Dubieńska-Wepsięć oraz jej zastępca Marek Rogowski. Obecni byli również policjanci oraz pracownicy komendy.

Powołanie na stanowisko komendanta KPP w Środzie Śląskiej otrzymał dotychczasowy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy nadkomisarz Dariusz Smoliński. Pierwszym zastępcą komendanta w KPP w Środzie Śląskiej został podinspektor Dariusz Matuszczyk, który wcześniej pełnił obowiązki komendanta.

Rozkazy policjantom wręczył pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Piotr Leciejewski. - Ostatni czas w średzkiej komendzie to duże zmiany. Kadra tej jednostki dość mocno była zmieniana z różnych przyczyn. Jestem jednak przekonany, że ostatnie miesiące to absolutna poprawa jednostki. Miało na to wpływ również dobre kierowanie przez poprzedników. Przez ostatnie miesiące mogliśmy poznać prace pana Matuszczyka, który wywodzi się z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i ma szeroką wiedzę zawodową. Dziękuję panu za ten okres czasu - mówił inspektor Leciejewski.

- Nadkomisarz Dariusz Smoliński od blisko 25 lat pracuje w policji, a wywodzi się z jednostki legnickiej. Przeszedł w swojej karierze zawodowej od dzielnicowego, po detektywa i dziś specjalisty w pionie kryminalnym. Ma duże doświadczenie i myślę, że będzie pomocy dla prokuratorów. Mam nadzieję drodzy państwo, że znajdziecie wspólny mianownik. Życzę wszystkiego najlepszego i jeszcze raz gratuluję - podsumował Leciejewski.

Zgromadzonym podziękował również nowy komendant średzkiej policji Dariusz Smoliński. - Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę pełnić obowiązki komendanta. Dziękuję za zaufanie i dołożę wszelkich starań, by jak najlepiej pełnić swoje zadania. Liczę na współpracę z samorządami, prokuratorami oraz innymi podmiotami - podsumował policjant.

Nadkomisarz Dariusz Smoliński jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku, realizując swoje obowiązki w Plutonie Patrolowo-Interwencyjnym w Legnicy. Od 2005 roku nadkomisarz Dariusz Smoliński realizował swoje obowiązki w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W roku 2014 nadkomisarz Dariusz Smoliński objął dotychczasowo zajmowane stanowisko Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Od marca 2017 roku nadkom. Dariusz Smoliński pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy. 

anbo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zmiany w średzkiej policji. Nowym komendantem został Dariusz Smoliński

  2018-07-03 16:37:51

  gość: ~Kulon

  No to niedlugo emerytura Panowie i to jaka

 • 2018-07-05 10:45:38

  gość: ~policjant

  Nikt nikomu nie zabraniał zostać policjantem. Więc Kulon też mógł iść na taką emeryturę sobie szybko

 • 2018-07-05 23:45:39

  gość: ~Joanna

  ostatnio dodany post

  Tylko ich praca polega na pomaganiu wybranym reszta pod most tu są tacy niech się tym ktoś zajmie "liczy się....."

REKLAMA