POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Martyna Sawicka z sekcji wokalnej GOKiS w półfinale konkursu „Wygraj sukces”

Martyna Sawicka wystąpiła na zakończeniu roku kulturalnego GOKiS w Kątach Wrocławskich fot.: Angelika Harom - em24.pl

Konkurs jest organizowany już 23. raz. Co roku w zmaganiach bierze udział około 2000 uczestników.

Przedsięwzięcie to zainicjowała Jolanta Rosik-Rosińska wraz z Jarosławem Piątkowskim. Pierwszy konkurs odbył się w 1996 roku i na przestrzeni lat stał się jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce. Głównym założeniem organizatorów było zachęcenie do śpiewania dzieci i młodzież z mniejszych miejscowości, w których brak odpowiednich warunków był powodem do rzadkich występów artystycznych.

W przesłuchaniach do tegorocznej edycji „Wygraj sukces” wzięło udział ponad 2000 młodych artystów. Do półfinału zakwalifikowało się 126 solistów, a wśród nich znalazła się Martyna Sawicka – podopieczna Aleksandry Krzyżańskiej w sekcji wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Martyna ma na swoim koncie wiele sukcesów. W minionym roku szkolnym zdobyła Grand Prix na gminnym konkursie „Zostań Gwiazdą” w GOKiS w Kątach Wrocławskich, gdzie corocznie otrzymuje wyróżnienia. Zajęła także pierwsze miejsce na ogólnopolskim festiwalu Stabat Mater w Jabłonce oraz wyróżnienie na ogólnopolskim festiwalu Corda Cordi w Brzegu.

Półfinał konkursu „Wygraj sukces” odbędzie się 28 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury, a do ścisłej czołówki jury wybierze około 25 uczestników. Zwycięzców konkursu poznamy dzień później, 29 września.

Martyna jest taka osobą, z której warto brać przykład. Jest bardzo koleżeńska, zawsze przygotowana. Wykorzystuje swoje indywidualne zajęcia w 100%, cały czas zauważam u niej progres. Z roku na rok jest coraz lepiej i to owocuje zdobywaniem lepszych miejsc na festiwalach i nagrodami – mówi Aleksandra Krzyżańska.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA