Express-Miejski.pl

Średzcy policjanci realizują zadania z zakresu profilaktyki społecznej

Policjanci na festynie fot.: KPP Środa Śląska

Średzcy policjanci podejmują na rzecz lokalnej społeczności różne działania z zakresu profilaktyki społecznej.

Średzcy policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, młodzieży, w ramach akcji prewencyjnej pn.: „Bezpieczne wakacje 2018”, „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”, przypominają o bezpieczeństwie podczas letniego odpoczynku, a w szczególności w czasie spędzania czasu nad wodą. Zwracają też uwagę na właściwe przygotowanie się do podróży. Przestrzegają przed sięganiem po alkohol oraz środki odurzające, w tym dopalacze, które stanowią bardzo często śmiertelne zagrożenie dla młodego człowieka.

Spotykając się z dorosłymi mieszkańcami powiatu funkcjonariusze przybliżają założenia m.in. funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” oraz „Blisko”, a także programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Policjanci nie zapominają o bezpieczeństwie seniorów, dla których zawsze służą pomocą i przypominają o zasadach, które pomogą uniknąć utraty pieniędzy, kiedy ktoś będzie chciał ich oszukać. Stad przygotowane przez funkcjonariuszy ulotki z przestrogami dla tej właśnie grupy społeczeństwa, rozdawane przy każdej okazji.

Uczestnicząc w piknikach i festynach policjanci zawsze przygotowują dla najmłodszych szereg atrakcji: znakowanie rowerów, odciski linii papilarnych na kartach pamiątkowych, kolorowanki, pieczątka z wizerunkiem Komisarza Lwa, zabawy z alkogoglami, elementy odblaskowe. Tak było m.in. podczas Pikniki Rodzinnego, który odbył się w Lutyni.

KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA