Express-Miejski.pl

Pogoń Miękinia obchodziła jubileusz 50-lecia [foto]

50-lecie Pogoni Miękinia fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Choć pierwsze wzmianki o działalności sportowej w Miękini sięgają lat 40. i 50. za oficjalne sformalizowanie klubu Pogoń uważa się 1968 rok.

Powojenne mecze piłkarskie organizowane w Miękini nie miał zbyt wiele wspólnego z dzisiejszą organizacją w klubach sportowych. – Nie mieliśmy żadnych strojów, nie mieliśmy nawet butów. Tylko nieliczni mogli liczyć na taki luksus. Grało się na boso, a człowiek cieszył się, że może pobiegać po boisku – opowiada Józef Misiak, który pamięta sportowe zmagania lat 50. Formalnie przyjmuje się, że Klub Sportowy "Pogoń" rozpoczął swoją działalność w 1968 roku. Odbyła się wtedy spartakiada, podczas której Pogoń mierzyła się z rezerwami Śląska Wrocław.

Oficjalna gala wraz z towarzyszącymi jej obchodami odbyła się w sobotę w 30 czerwca Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini. Rozpoczął ją Andrzej Rucki, który przywitał zaproszonych gości. Następnie głos zabrał wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, który złożył na ręce prezesa pamiątkowy puchar. Włodarz przekazał gratulacje, a także życzył wielu sukcesów i kolejnych jubileuszów. Wspomniano także pokrótce o potrzebie budowy nowego stadionu.

Swoje przemówienie wygłosił także obecny prezes Ryszard Wołowiec. – Każdy zakątek szatni piłkarskiej, każdy skrawek boiska i każdy fragment trybun dzisiaj do nas przemawia. Łączą bowiem przeszłość z teraźniejszością. Pokazują, jak wyglądał nasz klub na przełomie tych wielu lat. Były czasy trudne dla klubu, które wszyscy przetrwaliśmy i były też lata, kiedy o Pogoni mówiło i pisało się w samych superlatywach – sentymentalnie mówił Wołowiec. Natomiast były prezes Jerzy Matysiak przypomniał 50-letnią historię klubu. Pamiątkowy puchar wręczył także przewodniczący Zarządu Powiatowej Społecznej Sekcji Piłki Nożnej Franciszek Siwiec.

W imieniu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej odznaczenia wręczył członek zarządu Paweł Zakrzewski. Złotą Odznakę Honorową otrzymali Jan Caliński, Antoni Dulski, Ryszard Gładki, Lech Jaworek, Edward Legieć oraz Andrzej Rucki. Srebrną Andrzej Adamus, Czesław Fuławka, Józef Haczkiewicz oraz Franciszek Latała. Brązową Kazimierz Jasiński, Jan Nawłoka oraz Ryszard Wołowiec.

Wyróżniono i podziękowano także osobom, które przyczyniły się do rozwoju Pogoni Miękinia oraz sponsorom klubu. Po gali na zgromadzonych czekał tort, oczywiście w formie piłkarskiego boiska. Goście mogli posilić się daniami z grilla, a dla najmłodszych przygotowano dmuchańce. Jubileusz uświetniono dwoma meczami piłkarskimi. Najpierw na boisko weszli byli zawodnicy klubu, a po nich rozegrano towarzyskie derby gminy Miękinia pomiędzy Pogonią i Mechanikiem Brzezina. Obchody zakończyła zabawa taneczna prowadzona przez DJ Aico, który jest również pilkarzem klubu z Miękini.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA