Express-Miejski.pl

Nowe staże dla uczniów średzkich szkół ponadgimnazjalnych

Podpisanie umowy na staże fot.: rfp

Powiat Średzki razem z Urzędem Marszałkowskim i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli realizuje projekt pn. „Zawodowy Dolny Śląsk”.

W ramach działań projektowych, w lipcu i sierpniu, dziewięciu uczniów z PZSP nr 1 i czterech z PZSP nr 2 weźmie udział w stażach zawodowych u pracodawców. Uczniowie kształcący się w zawodach technik spedytor i technik logistyk będą odbywać staże w HMT Heldener Metaltechnik, Röben, GOTEC, Schumacher Packaging oraz Partners Logistics w Kątach Wrocławskich. Czterech uczniów z technikum informatycznego w PZSP nr 2 będzie mieć staże w firmie Gigaset Communications Polska we Wrocławiu. Umowy z pracodawcami, w imieniu Powiatu, podpisał starosta Sebastian Burdzy.

Uczniowie przez cztery tygodnie uczyć się będą w warunkach panujących w zakładach pracy, zgodnie z programem praktyk, wykraczającym poza podstawę programową i opracowanym wspólnie z pracodawcą. Za pracę otrzymają stypendium stażowe w wysokości 1750 zł, a pracodawcy zwrot kosztów organizacji stażu. – Uczniowie i pracodawcy bardzo sobie chwalą taką formę współpracy. Chętnych do odbycia stażu jest więcej niż wolnych miejsc, dlatego daliśmy pierwszeństwo uczniom z wyższą średnią z ocen zawodowych – mówi Jolanta Bilińska, dyrektor PZSP nr 2 w Środzie Śląskiej.
 
Alternatywą dla niezakwalifikowanych uczniów z tej szkoły jest udział w nowym projekcie pn. „Czas na zawodowców", w którym na ten rok zaplanowano staże dla osiemnastu uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk oraz technik żywienia. Staże z pewnością przyniosą wiele korzyści obu stronom. Te najcenniejsze dla uczniów to zdobycie kompetencji niezbędnych na rynku pracy.

rfp

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA