POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Świadczenie "Dobry start". Jak złożyć wniosek i komu się należy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Wnioski w wersji elektronicznej można składać od 1 lipca, natomiast wersja papierowa będzie przyjmowana od 1 sierpnia 2018 r.

Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie informuje, że  wnioski  na świadczenia "Dobry start", świadczenia rodzinne i wychowawcze oraz fundusz alimentacyjny przyjmowane są od 01.07.2018r jedynie w formie elektronicznej, wnioski w wersji papierowej będą przyjmowane od 01.08.2018 r.

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka.  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. wprowadza program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.  Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku.

Dla kogo wsparcie?

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia lub osoby uczącej się do 24 roku życia - w przypadku gdy ta osoba posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

Jak dostać świadczenie „Dobry Start”?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kątach Wrocławskich. Mogą to zrobić rodzice dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzice zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kątach Wrocławskichh dla osób zamieszkujących na terenie gminy Kąty Wrocławskie.

Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca 2018 r. online przez stronę Ministerstwa Rodziny Otworzy się w nowym oknieempatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia 2018 r. w wersji papierowej. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Kiedy rodzina otrzyma pomoc?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu br., rodziny otrzymają świadczenie nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Ważne!

300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu.

UMiG Kąty Wrocławskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA