Express-Miejski.pl

Giermkowie z telefonami, żartowniś "przelatujący małżeństwo", damy i rycerze w Wojnowicach [film]

III Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice fot.: akme

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Wojnowicach odbyła się trzecia edycja Turnieju Rycerskiego o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice. Główne wydarzenia miały miejsce w parku zamkowym.

Rzesza giermków, rycerzy i dam pojawiła się 7 lipca w zamku na wodzie w Wojnowicach. Byliśmy świadkami turnieju konnego z kruszeniem kopii, czy pokazu tańców średniowiecznych.

W rozbitym w parku obozie rycerskim nie zabrakło średniowiecznych artefaktów, ale też i najnowszej technologii. Widok giermka z najnowszym "ajfonem" - bezcenny.

Odwiedzających zabawiał - jak na średniowieczne czasy przystało - błazen, który raczył mieszczan choćby sztuczkami "magicznymi". Udowodnił także, że jednym skokiem można "przelecieć małżeństwo". Jak zapowiedział, tak też - ku uciesze gawiedzi - zrobił.

Wisienką na torcie była inscenizacja bitwy o zamek. Wybuchy armat towarzyszące potyczkom rycerskim dodatkowo podgrzewały atmosferę na polu walki. 

A to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na przybyłych gości. Jeśli w tym roku Was zabrakło, to za rok macie szansę na poprawę. Kasztelan zamku - Laurynas Vaičiūnas - który chwilę wcześniej skazał przywódcę agresora na śmierć przez ścięcie głowy, zapowiedział kolejną edycję turnieju.

Organizatorami wydarzenia byli wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, Zamek Wojnowice i Kolegium Europy Wschodniej.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA