Express-Miejski.pl

Tomasz Skrabka trenerem Czarnych Białków. Co dalej z Piastem Lutynia?

Tomasz Skrabka - pierwszy od prawej fot.: pharom

W sezonie 2018/2019 A-klasową drużynę Czarnych Białków poprowadzi trener Tomasz Skrabka, który w zeszłym sezonie pracował w Piaście Lutynia.

Nowy szkoleniowiec posiada licencję UEFA B. W Białkowie Skrabka zastąpi na stanowisku trenera Pawła Łodygę. Co zatem z drużyną Piasta Lutynia, która w minionym sezonie zajęła trzecie miejsce w tabeli klasy B? – Nie zostawiam całkiem Piasta, gdyż nadal będę tam pomagał koledze, który został trenerem. Można powiedzieć, że będziemy prowadzili Piasta we dwójkę. Zawodnicy mieli pewne obawy, że zostaną bez trenera, a wręcz przeciwnie, będą mieli dwóch trenerów. Jeśli Piast Lutynia utrzyma dotychczasową kadrę i dodatkowo nieco ją wzmocni, myślę, że można w przyszłym sezonie powalczyć o A klasę – informuje Tomasz Skrabka. Pierwszym trenerem zespołu z Lutyni został Tomasz Kostka, który w minionym sezonie reprezentował Piasta jako zawodnik, strzelając 3 bramki i notując 3 asysty.

Co zadecydowało o tym, że trener Skrabka przyjął propozycję Czarnych? – Z Czarnymi Białków rozmawialiśmy już pod koniec maja, ale do rozmowy wróciliśmy po zakończeniu rundy. Chcę się rozwijać i generalnie nie zastanawiałem się nad tą propozycją zbyt długo. Jest to drużyna o półkę wyżej praktycznie w każdym aspekcie – mówi Tomasz Skrabka. Pierwszy trening czwartej siły wrocławskiej A klasy odbędzie się 24 lipca o godzinie 19. Wtedy też nowy trener po raz pierwszy spotka się z zespołem i zapozna się z sytuacją kadrową drużyny.

Zapraszamy chętnych do sprawdzenia swoich sił na poziomie klasy A – dodaje prezes Czarnych Grzegorz Herbuś.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA