POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Pożar zboża w Ujeździe Dolnym. Spłonęło blisko 9 hektarów pola [foto][video]

Akcja ratunkowa straży pożarnej fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Przed godz. 17 na polu w pobliżu miejscowości Ujazd Dolny (gm. Udanin) doszło do pożaru zboża.

Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej m.in. z Ujazdu Dolnego i Górnego, Jarosławia, Pichorowic, Bukówka, Cesarzowic i Rakoszyc. Spłonęły blisko cztery hektary nieskoszonego zboża. Linia ognia miała około 400 metrów. 

Z relacji świadków wynika, że ogień w ciągu kilku minut rozprzestrzenił się na kolejne pola. - To dzięki strażakom nie spłonęło więcej zboża. Bardzo szybko ugasili ten ogień i ocalili sąsiednie uprawy - mówi jeden ze świadków. Na miejscu był również sołtys wsi i jednocześnie wicestarosta Grzegorz Pierzchalski.

Aktualizacja

Do zdarzenia zadysponowano łącznie dwanaście zastępów straży pożarnej. - Strażacy podali 6 prądów wody na płonące zboże. W pomoc strażaków zaangażował się również rolnik, który swoim ciągnikiem z podpiętym pługiem oborał miejsce pożaru - informuje Dariusz Domaradzki rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Spaleniu uległo 9 hektarów pola. Straty oszacowano na 21 tys. złotych. Prawdopodobnie do pożaru doszło poprzez zaprószenie ognia z kombajnu.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA