POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W Kostomłotach między stacjami paliw będzie rondo i restauracja fast food?

Między stacjami ma powstać rondo fot.: em

Na drodze krajowej nr 5 w Kostomłotach między stacjami paliw ma powstać rondo. To jednak niejedyna inwestycja planowana w tym miejscu.

- Wspólnie jako gmina z firmą Toms opracowaliśmy koncepcję rozwiązania dojazdu do stacji paliw Orlen i Lotos, a także do podstrefy ekonomicznej. Naszą koncepcję złożyliśmy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Otrzymaliśmy informację, że teraz nie mają środków na finansowanie tej inwestycji, ale ją popierają - mówi Stanisław Wicha wójt gminy Kostomłoty.

Kierowcy, którzy często korzystają z drogi krajowej nr 5 z pewnością wiedzą, jak ciężko jest wyjechać ze stacji paliw na główną drogę w godzinach szczytu. Rondo ten problem miałoby rozwiązać i wprowadzić płynny ruch. - W godzinach szczytu ze stacji wyjeżdża się czasem po 10/15 minutach. Dlatego naszą inwestycją zainteresowany jest również Orlen i Lotos. Firmy prawdopodobnie zainteresowane są współfinansowaniem budowy ronda - dodaje wójt.

Rondo to także karta przetargowa do innych inwestycji. - W tym roku na podstrefie mamy inwestora, który kupił pięć hektarów ziemi. Wystąpił właśnie o pozwolenie na budowę hal. Dzięki rondu gmina miałaby rozwiązany problem z dojazdem na podstrefę. Zwłaszcza że mamy kolejnych zainteresowanych inwestorów. Jest ono dla nas o tyle jeszcze ważne, że połączy komunikacyjnie podstrefę z krajową 5 - wyjaśnia Wicha. - Mam nadzieję, że rondo powstanie. Mamy już koncepcję i zielone światło by wykonać dokumentację. GDDKiA zaakceptowała nasz pomysł. Teraz musimy dopiąć finansowanie. Szacunkowo ta inwestycja powinna kosztować około 3,5 miliona złotych. Będę szczęścliwy, jeśli uda nam się zrobić to rondo w ciągu dwóch lat - podsumowuje wójt.

Będzie rondo, będzie KFC?

Firma TOMS, która współfinansowała koncepcję, posiada przy rondzie, które ma powstać grunty. - Wiemy, że są podmioty zainteresowane inwestycją w tym miejscu - mówi wójt. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sieć restauracji typu fast food - KFC, jeśli powstanie rondo to jest zainteresowana wybudowaniem restauracji w Kostomłotach, właśnie przy rondzie.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA