POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

60 tys. złotych na rewitalizację ulicy Bolesława Karnasa

Ulica Bolesława Karnasa w Środzie Śląskiej fot.: em

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na sesji 27 czerwca na wniosek burmistrza Adama Rucińskiego Rada Miejska przeznaczyła 60 tys. złotych na rewitalizację odcinka ul. Bolesława Karnasa w Środzie Śląskiej.

Rewitalizowany odcinek zaczyna się od ul. Białoskórniczej i kończy na Kościuszki. Inwestycja odbędzie się na wniosek wielu mieszkańców, a szczególnie lokatorów sąsiednich bloków spółdzielczych.

W ramach prac rewitalizacyjnych przewidziane jest ułożenie w osi drogi na szerokość metra pasa kostki kamiennej rzędowej, regulacja tzw. „kocich łbów”, wymiana nawierzchni chodników i zjazdów do posesji na nawierzchnię z kostki betonowej, wymiana krawężników. Taki, a nie inny zakres i sposób remontu odcinka Bolesława Karnasa wynika ze ścisłych wytycznych i wymagań Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Zapytanie ofertowe na wykonanie tego odcinka zostanie ogłoszone do 10 lipca. Planowany termin wykonania inwestycji to 15 września br.

UM

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 60 tys. złotych na rewitalizację ulicy Bolesława Karnasa

  2018-07-09 19:05:43

  gość: ~Adam

  To wioski dostały po 4tys i więcej na place zabaw... (ciekawe co za to kupią ) a tu 60tys. Na drogę która już istnieje i była rewitalizowana (tylko ktoś wymyślił kocie łby)....np proszę was szanowna Gmino ...przegięcie albo walka o głosy!!!

 • 2018-07-10 21:36:44

  gość: ~rafa

  Kocie łby wymyslił konserwator zabytków, dziwny ten konserwator

 • 2018-07-10 06:47:12

  gość: ~mieszkaniec

  Poczekaj na przetarg...nasz szanowny Pan Burmistrz ma tendencję do zaniżania kosztu inwestycji, dlatego poczekajmy na wyniki przetargu...myślę, że jak zwykle okaże się to znacznie większa kwota niż ta planowana przez naszą władzę...ale co się nie robi w roku wyborczym...cuda Panie cuda..;))

 • 2019-02-11 12:05:25

  gość: ~Aniutek

  ostatnio dodany post

  A można wiedzieć jaka firma remontowała ?

REKLAMA