POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wójt reprezentowała gminę na XVIII Kongresie Gmin Wiejskich

Kongres Gmin Wiejskich w Poznaniu fot.: a

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W dniach 19 i 20 czerwca wójt Teresa Olkiewicz reprezentowała gminę Udanin w Poznaniu na XVIII Kongresie Gmin Wiejskich połączonym z XXXII Zgromadzeniem Ogólnym Związku.

Z uwagi na przypadającą w tym roku rocznicę 25-lecia reaktywowania Związku Gmin Wiejskich RP oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Kongres był szczególnie ważnym wydarzeniem. Ideą przewodnią tegorocznego spotkania było przybliżenie historii organizacji i roli samorządów lokalnych w budowie niepodległej Polski. Tematy prowadzonych dyskusji były związane z rozwojem obszarów wiejskich, finansowaniem zadań i inwestycji gmin wiejskich.

Na XVIII Kongresie Gmin Wiejskich w Poznaniu Pan Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że zmiany w prawie samorządowym zostaną wypracowane. Przypomniał, że to w Kancelarii Prezydenta RP działa zespół, który przygotowuje projekty takich zmian.

Na zakończenie XVIII Kongresu Gmin Wiejskich przyjęte zostało stanowisko w sprawie wyzwań dla rozwoju obszarów wiejskich.

UG

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wójt reprezentowała gminę na XVIII Kongresie Gmin Wiejskich

  2018-07-10 17:10:15

  gość: ~Adam

  Czego to ludzie nie zrobia dla lansu. Kobieta lewicy i ludowcow.Teraz pora na prezydenta. Tak czyniąc zostaje się człowiekiem z nikim a gmina na marginesie.

 • 2018-07-10 23:00:18

  gość: ~to ja

  Czy pani wójt Teresa Olkiewicz miała wykład "jak zadłużyć gminę na 10 milionów złotych"?

 • 2018-07-12 08:48:33

  gość: ~fakt

  @~to ja
  prawie 11 mln (odsetki rosną za decyzję o przesunięciu spłaty kredytu z 2017 roku na 2020). Może tak by w końcu zaczęła spłacać zaciągnięte kredyty ta nasza Pani ,,księgowa"...

 • 2018-07-12 08:44:16

  gość: ~przykre

  Złapała Prezydenta w przejściu, zrobiła fotę i się cieszy. A czy oznajmiła mu jakie ma poglądy i kogo za współpracownika? Co to się powyrabiało- lewicowa babka z SLD chwali się zdjęciem z prawicowym prezydentem. Czego to się nie robi dla zachowania stołka i kasy...

 • 2018-07-19 14:25:32

  gość: ~obietnice

  ostatnio dodany post

  I co z obiecaną świetlicą w Piekarach? Fota pełna profeska... Ciekaw jestem czy powiedziała Adrianowi jakie ma korzenie...

REKLAMA


REKLAMA