POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Cztery jednostki OSP z terenu gminy Środa Śląska z nowym sprzętem [foto]

Przekazanie sprzętu dla strażaków OSP fot.: Angelika Boczar/em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ochotnicze Straże Pożarne z Rakoszyc, Brodna, Cesarzowic i Bukówka otrzymały nowy sprzęt ratowniczy. 

10 lipca na rynku w Środzie Śląskiej odbyło się uroczyste przekazanie strażakom sprzętu. W uroczystości uczestniczył burmistrz Adam Ruciński, jego zastępca Marcin Nowakowski, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Miękini dh Leszek Gawliński oraz prezesi i druhowie z OSP.

Sprzęt został przekazany strażakom nieodpłatnie w ramach projektu p.n.: „Dostawa urządzeń ratownictwa niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Środa Śląska” współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

OSP Brodno, Rakoszyce i Bukówek dostały zestawy, które składały się ze sprzętu ratownictwa medycznego R-1 z deską ortopedyczną. Natomiast OSP Cesarzowice otrzymały defibrylator.

 

;

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Cztery jednostki OSP z terenu gminy Środa Śląska z nowym sprzętem [foto]

  2018-07-11 09:31:26

  gość: ~stary kaczor

  Sprawa CBA to niejedyny problem związany z wydatkami z Funduszu Sprawiedliwości. O pieniądze z tego źródła – za pośrednictwem gmin – aplikować mogło też 16 tys. jednostek ochotniczych straży pożarnych (OSP). Wszystkie, które złożą wnioski, otrzymują dotacje na zakup specjalistycznego wyposażenia do ratowania życia (w sumie mogą otrzymać 100 mln zł). Ogłaszane są nabory dla kolejnych województw, na przykład wczoraj na wyposażenie strażaków dla woj. mazowieckiego.

  To też nie podoba się NIK. – Jakkolwiek doposażenie straży pożarnych w sprzęt ratujący życie i zdrowie ludzi jest działaniem pożądanym, to jednak dla realizacji tego celu powołano Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej, a na mocy ustawy o ochronie przeciwpożarowej towarzystwa ubezpieczeniowe zobligowane są do przekazywania części swoich dochodów na potrzeby straży pożarnych, również ochotniczych – wskazuje NIK.

  Z tymi wnioskami nie zgadza się MS. – Przyjęcie wniosków NIK mogłoby prowadzić do interpretacji, że nie ma możliwości udzielania wsparcia ze środków funduszu jednostkom sektora finansów publicznych, jakimi są także gminy (bo zakupiony sprzęt trafia do strażaków za ich pośrednictwem – red.) – argumentuje resort.

  Strażacy boją się, że w przypadku nasilenia się konfliktu na linii MS–NIK nabory trzeba będzie jednak anulować, a sprzęt – o ile gdzieś już trafił – zwrócić. Oficjalnie Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP od sprawy się dystansuje.

 • 2018-07-11 13:56:52

  gość: ~młody kaczor

  ostatnio dodany post

  bzdury piszesz! Nikt nic nie będzie oddawał chyba że za afery typu amber gold.

REKLAMA