Express-Miejski.pl

Więcej światła i wyjątkowy design w oknie PIXEL – autorskim produkcie OKNOPLAST

Cechą charakterystyczną okna PIXEL jest wpuszczenie do wnętrza do 22% więcej światła fot.: youtube.com

System PIXEL jest pierwszym tego typu produktem na europejskim rynku. Idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w nowoczesnym projektowaniu budynków.

Cechą charakterystyczną okna PIXEL jest wpuszczenie do wnętrza do 22% więcej światła, nowoczesny kształt oraz wyjątkowe parametry.

Design w pełnym świetle

Tworząc nowe okno PIXEL chcieliśmy, żeby stanowiło ono ważny element wnętrza i jego wystroju, a nie było jedynie koniecznym dodatkiem. Liczymy, że klienci, którzy zdecydują się na zakup okien PIXEL będą myśleli o nich w taki sam sposób, jak o wyborze elementów aranżacji całego wnętrza – mówi Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju w Grupie OKNOPLAST.

Jeszcze więcej światła

Idea rozwiązania polega na uszczupleniu profilu okna oraz zwiększeniu tym samym powierzchni szyby, przy zastosowaniu tafli szybowych o maksymalnej przejrzystości. PIXEL posiada smukłe i eleganckie 6-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane w klasie A o szerokości zabudowy 70 mm. Dzięki takiej budowie okna, do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego.

Bezpieczeństwo nowoczesnych przeszklonych powierzchni

Pomimo smuklejszych profili okiennych, parametry techniczno-użytkowe systemu PIXEL prezentują wysoki poziom zaawansowania. Konstrukcja nowego profilu daje możliwość szklenia pakietów szybowych: bezpiecznych i antywłamaniowych. Okno PIXEL to połączenie klasycznej estetyki z jakością, zapewniającą bezpieczeństwo i bardzo dobre parametry technologiczne w doskonałej cenie.

Zaawansowane parametry termoizolacji

Duża powierzchnia okien nie jest przeszkodą w utrzymaniu odpowiedniego bilansu ciepła. Technologom, którzy pracowali nad konstrukcją okna PIXEL w laboratorium OKOPLAST, udało się osiągnąć maksymalny współczynnik przenikalności ciepła Uw (czyli dla całego okna) równy 0,8 dla profilu 70mm.

Większa w porównaniu do tradycyjnych okien powierzchnia szyb, dzięki zwiększonej ilości energii słonecznej wpadającej przez szybę, pozwala również na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia. PIXEL umożliwia tym samym poprawę bilansu energetycznego budynku, czyli różnicy pomiędzy stratą i zyskiem energii.

artykuł sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA