POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina i DSDiK podpisali porozumienie na opracowanie dokumentacji na przebudowę drogi w Chełmie

Droga z kostki w Chełmie fot.: akme

Coraz bliżej do przebudowy drogi w Chełmie? Gmina Malczyce i DSDiK podpisali porozumienie.

Wójt Piotr Frankowski oraz Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Leszek Loch podpisali porozumienie, w ramach którego opracowana zostanie dokumentacja techniczna przebudowy drogi wojewódzkiej nr 345 w miejscowości Chełm.

DSDiK we Wrocławiu wyłoniła w drodze przetargu wykonawcę zadania – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Drog-Men Lider z Rudy Śląskiej. - Projekt i późniejsza przebudowa na poprawić bezpieczeństwo użytkowników drogi wojewódzkiej nr 345, a przede wszystkim jest wyczekiwaną inwestycją przez mieszkańców sołectwa Chełm, przez które codziennie przejeżdża setki samochodów w kierunki autostrady A4. Przypomnijmy, że wykonawca prac projektowych wykona 2 warianty przebiegu trasy - informują pracownicy gminy Malczyce.

Projekt będzie zawierać przebudowę i rozbudowę istniejącej drogi wraz z powstaniem niezbędnej infrastruktury, ujęta zostanie budowa chodnika oraz kanalizacji deszczowej. - Nawierzchnia z kostki brukowej zostanie poszerzona zgodnie z wytycznymi konserwatora ochrony zabytków. Na moście powstanie kładka dla pieszych. Dokumentacja ma być dostosowana do konstrukcji jezdni do kategorii ruchu odbywającego się na tym odcinku. Alternatywnym rozwiązaniem będzie opracowanie dokumentacji dla nowej drogi, która nie będzie przebiegać bezpośrednio przez miejscowość - wyjaśniają pracownicy.

Gmina Malczyce na ten cel przekaże 51 proc. wartości zadania, w kwocie 96,9 tys. złotych.

O utrudnieniach w przebudowie drogi informowaliśmy na naszym portalu.

em/GM

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina i DSDiK podpisali porozumienie na opracowanie dokumentacji na przebudowę drogi w Chełmie

  2018-07-12 09:14:23

  gość: ~Chełm

  Czyli super kostka zostaje???? ale mi hit! 100 tys. na jakieś papiery, i nie wiadomo znowu czy konserwator zabytków się zgodzi? Kolejny niewypał jeszcze wójta. Byle do jesieni i do widzenia.

 • 2018-07-12 17:34:17

  gość: ~Wladek

  @~Chełm
  Projekt jest potrzebny bo inaczej nic nie ruszy! Ale pewna "ciemna masa" tego nie rozumie. Po to robi się ten projekt bo na wcześniejszy konserwator nie wyraził zgody. Ale lepiej... racja, nie robić nic. I zapomnieć o tej dziurze i ich mieszkańcach

 • 2018-07-13 13:48:22

  gość: ~Return

  ostatnio dodany post

  Powtórka z rozrywki. Obiecanki, cacanki, kampania wyborcza, a efektów ZERO! Czas zmienić wójta!

REKLAMA