Express-Miejski.pl

Policjanci będą prowadzić dziś kontrole drogowe. Zwrócą uwagę na pieszych i rowerzystów

Zdjęcie ilustracyjne fot.: policja.pl

Funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej prowadzą dziś na terenie powiatu ogólnopolskie działania.

Tym razem są to działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa - w szczególności pieszych i rowerzystów.

Celem dzisiejszych kontroli, które są przeprowadzane na terenie całej Polski, jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy. Funkcjonariusze chcą również w ten sposób kształtować świadome i kulturalne zachowania wszystkich użytkowników dróg. - Policjanci apelują, aby podczas przechodzenia przez jezdnię ograniczyć prowadzenie rozmów przez telefon, czy przerwać słuchanie muzyki wyjmując słuchawki z uszu. Takie zachowania zaburzają bowiem odbieranie bodźców, które zawczasu mogą sygnalizować bliskość samochodu. Powinni o tym pamiętać również biegacze. Nie można przy tym zapominać o elementach odblaskowych, które są niezbędne, aby zapewnić sobie widoczność na drodze - informuje rzecznik KPP w Środzie Śląskiej.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA