Express-Miejski.pl

Międzynarodowy Turniej Sportowy w Środzie Ślaskiej. Wygrały dzieci z Ukrainy

Wspólna zabawa dzieci w Środzie Śląskiej fot.: rfp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 lipca na orliku w Środzie Śląskiej pięć drużyn uczestniczyło w Międzynarodowym Turnieju Sportowym.

We wspólnej zabawie wzięły udział dzieci ze Środy Śląskiej, Jastrzębiec, Rakoszyc, Kryniczna i Drohobycza (Ukraina). Zawodnicy m.in. rzucali do kosza, skakali na skakance, żonglowali piłką, pokonywali tor przeszkód i oddawali strzały karne na bramkę bez bramkarza. I choć główną ideą turnieju była dobra zabawa, to przyznawano też punkty, których najwięcej zdobyli goście z Ukrainy.

W dogrywce o drugie miejsce lepsi okazali się chłopcy z Jastrzębiec, którzy w konkurencji siatkarskiej pokonali Rakoszyce. - Za rok zaprosimy jeszcze więcej sołectw, na marginesie mamy ich w powiecie ponad sto i być może wtedy puchar zostanie w kraju - żartują organizatorzy pracownicy średzkiego starostwa. Puchary i nagrody dla zawodników wręczyli wicestarosta Grzegorz Pierzchalski, przewodniczący rady Daniel Padewski oraz sołtys Władysław Błach.

Po raz kolejny do Środy Śląskiej przyjechały dzieci z Ukrainy, które co roku zapraszają władze Powiatu Średzkiego. - Nasi goście będą u nas do wtorku 17 lipca. 16 lipca o godz. 19 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na Kajakach odbędzie się dyskoteka. Zapraszamy dzieci i młodzież - informują pracownicy.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA