POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W Juszczynie świętowano setne urodziny Apolonii Bohorodycz

Wspólne świętowanie urodzin pani Apolonii Bohorodycz fot.: Angelika Boczar/em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Juszczyna (gm. Środa Śląska) oraz przedstawiciele lokalnego samorządu świętowali 100. urodziny Apolonii Bohorodycz.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji jubilatki, która urodziła się w 1918 roku. Uczestniczyli w niej rodzina i bliscy pani Apolonii oraz burmistrz Adam Ruciński, radny Jerzy Fink, sołtys wsi Grzegorz Zajączkowski oraz Sylwia Góra z Urzędu Stanu Cywilnego w Środzie Śląskiej.

Na sali w świetlicy wiejskiej gospodarze wsi przygotowali słodki poczęstunek dla uczestników jubileuszu. Był tort, szampan oraz życzenia i łzy wzruszenia. Burmistrz Adam Ruciński przekazał jubilatce list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego. Podobne złożył radny Fink w imieniu Rady Miejskiej. Na uroczystości bliscy pani Apolonii życzyli jej dużo zdrowia, wytrwałości i radości z życia. Wszyscy zaśpiewali jubilatce nie 100, a 200 lat.

 

Dopytywana pani Apolonia o to, jaki jest sekret na tak długie życie, odpowiedziała uśmiechem. To radość z życia i pozytywne nastawienie sprawia, że jest w świetnej formie.

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Juszczynie świętowano setne urodziny Apolonii Bohorodycz

  2018-07-13 06:27:11

  gość: ~Gosia

  Piękny wiek;)) Gratulacje Pani Apolonio i jeszcze wielu szczęśliwych i zdrowych lat życia;)

 • 2018-08-07 17:42:32

  gość: ~Robert

  ostatnio dodany post

  Pani Apolonia jest teściową mojej Babci Marii.

REKLAMA