Express-Miejski.pl

Podpisali umowy na chodniki i kolejne ścieżki rowerowe. Gdzie powstaną?

Podpisanie umów na nowe ścieżki i chodniki fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

12 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej włodarze gmin i powiatu podpisali umowy na budowę nowych chodników i ścieżek rowerowych.

W spotkaniu uczestniczył starosta Sebastian Burdzy, wicestarosta Grzegorz Pierzchalski, skarbnik powiatu Janina Gawlik, wójt Stanisław Wicha, skarbnik gminy Kostomłoty Rafał Hossa, burmistrz Adam Ruciński, sekretarz gminy Udanin Piotr Łabędzki, skarbnik Karolina Ożóg oraz Anna Foremna, przedstawicielka firmy, która wykona chodniki.

Powstają one w miejscowości Piotrowice i Paździorno. Ich budowa jest możliwa dzięki współpracy powiatu z gminą Kostomłoty. - Jeśli na autostradzie A4 dojdzie do jakiegoś zdarzenia, to ruch z niej przenosi się na nasze gminne drogi, właśnie przez Piotrowice i Paździorno. Cieszę się, że udało nam się współfinansować tę inwestycję mimo tego, że niektórzy radni ani nie byli za ani przeciw. Jednak dzięki temu, że większość była za te chodniki będą - mówił na spotkaniu wójt Stanisław Wicha.

Chodniki, które powstaną to kontynuacja rozbudowy infrastruktury powiatowej. - Bardzo duży jest w tym udział gminy Kostomłoty. Komentarz wójta jest jak najbardziej na miejscu i zasadny. W momencie jakichkolwiek korków na autostradzie ruch tranzytowy odbywa się właśnie m.in. przez miejscowość Piotrowice, co stwarza duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców - dodaje starosta Sebastian Burdzy.

Cesarzowice rowerowym centrum powiatu

Niedawno informowaliśmy o oficjalnym otwarciu dwóch ścieżek rowerowych: Cesarzowice-Ciechów i Kostomłoty-Zabłoto. Samorządy nie zwalniają tempa i podpisali umowy na budowę kolejnych już ścieżek. Tym razem będą to ścieżki relacji Ujazd Górny-Cesarzowice, przez Michałów oraz Cesarzowice-Jenkowice przez Piersno.

- Mamy wspaniałe wiadomości dla mieszkańców miejscowości Cesarzowice, Piersno, Michałów, Ujazd Górny i Jenkowice. Nie skupiamy się tylko na małych odcinkach. Chcemy by sieć ścieżek pieszo-rowerowych była jak największa w powiecie. Jak już będzie projekt, to będziemy przymierzć się do realizacji tych zadań. Mam nadzieję, że uda się je przeprowadzić w najbliższych latach. Planujemy tego typu inwestycje z wyprzedzeniem - wyjaśnia starosta.

- Możemy pokusić się o stwierdzenie, że Cesarzowice będą takim centrum rowerowym w powiecie. Łączymy gminy Udanin, dalej robimy ekspansję w stronę gminy Kostomłoty. Jest to trasa św. Jakuba, która prowadzi do Sobótki. Być może za kilka lat bezpiecznie rowerem ze Środy Śląskiej dojedziemy właśnie do Sobótki - podsumowuje Burdzy.

anbo

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Podpisali umowy na chodniki i kolejne ścieżki rowerowe. Gdzie powstaną?

  2018-07-13 10:02:32

  gość: ~w końcu

  W roku wyborczym nagle znalazły się pieniądze na ścieżkę rowerową dla gminy Udanin. (jedną która nic nie daje gminie). Dwanaście lat piastowania urząd przez T. O. i nic! Gdzie dzieci z rodzicami mają jeździć? A Udanin?

 • 2018-07-13 10:38:50

  gość: ~Udanin

  Udanin jest dumny z wicestarosty !!! Praca i realne obietnice.

 • 2018-07-13 13:59:10

  gość: ~to ja

  @~Udanin Dumny? na końcówkę kadencji sam projekt!!!!, a gdzie realizacja i dlaczego tylko do Ujazdu przecież projekt można zrobić do Udanina.

 • 2018-07-13 11:19:01

  gość: ~tyyyy

  Kiełbasa przedwyborcza....
  ...Skarbie Starostwa startuje w wyborach to i na każdym zdjęciu....

 • 2018-07-17 05:27:38

  gość: ~gość

  A gdzie Jarosław jest ujęty, zapraszamy do nas zobaczyć jak dzieci chodzą na przystanek na autobus do szkoły nie tylko jak jest objazd z autostrady, na co dzień jeździ pełno ciężarowych samochód 100km/h a dzieci muszą iść drogą bo nie ma chodników.

 • 2018-07-19 16:05:50

  gość: ~to samo

  ostatnio dodany post

  @~gość
  Masz rację! W pierwszej kolejności powinny być robione chodniki w miejscowościach koło autostrady. Drogomiłowice, Łagiewniki, Pichorowice, Pielaszkowice, Jarosław (Ujazd i Jarostów ma). Co dzień tymi miejscowościami odbywa się objazd z autostrady. Czy wójt i starosta nie widzą problemu z brakiem bezpieczeństwa? Na co czekają? Mieszkańcy proszą o pomoc a władze są głuche na prośby...

 • 2018-07-18 10:47:24

  gość: ~Adam

  O proszę, jaka ładna koalicja... Realy? Adam?

 • 2018-07-19 10:07:15

  gość: ~koalicjant

  @~Adam
  Koalicja starych wysysaczy, którzy nic ni zrobili aby uratować szpital. Słyszałem, że idą razem do powiatu, a dla stołków zakopali dawne urazy...

REKLAMA