POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Paliły się śmieci, pola i ściernisko [raport średzkich strażaków]

Pożar pola w pobliżu Błoni fot.: OSP Miękinia

W ostatnich dniach do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęły zgłoszenia m.in. o pożarze ścierniska i wypalaniu śmieci.

W sobotę 28 lipca w Gościsławiu (gm. Udanin) na prywatnej posesji wypalane były śmieci w tym m.in. folie. - Ogniem zagrożone były zaparkowane w pobliżu samochody. Na miejscu strażacy ugasili pożar jednym prądem wody - informuje dyżurny PSP w Środzie Śląskiej. Na miejscu działał zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Udaninie.

Natomiast w niedzielę 29 lipca w pobliżu Piersna (gm. Kostomłoty) paliło się ściernisko. Zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej ze Środy Śląskiej, Kostomłotów i Cesarzowic. - Spalił się hektar ścierniska. Ogniem zagrożona była jednak pobliska sterta słomy oraz pole kukurydzy. Strażacy podali prądy wody, a zarzewia ognia ugasili tłumicami - wyjaśnia dyżurny.

Wczoraj średzcy strażacy interweniowali przy pożarach pól i ściernisk. Około godz. 12.30 w Chalimierzu doszło do pożaru pola. Kombajn zahaczył o linie energetyczne, w wyniku uderzenia powstała iskra, od której zapaliło się pole. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży ze Środy Śląskiej, Bukówka, Ujazdu Górnego oraz Rakoszyc. Spłonęło 7 hektarów zboża. Chwilę później zastępy zostały skierowane do pożaru nieużytków przy ulicy Wiejskiej, w pobliżu osiedla socjalnego w Środzie Śląskiej.

Wieczorem do zdarzeń doszło także na terenie gminy Miękinia. - Około godziny 18.45 zostaliśmy zadysponowani w sile 2 zastępów do pożaru ścierniska w miejscowości Błonie. W akcji wzięły udział również zastępy z JRG Środa Śląska i OSP Lutynia - informują strażacy ochotnicy z Miękini. Spłonęło 3,5 hektara pola.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA