Express-Miejski.pl

Usuwali gniazda owadów i pomagali przy zdarzeniach drogowych [raport strażaków]

Wypadek w Cieszycach fot.: OSP KSRG Pustków Wilczkowski

W miniony weekend strażacy interweniowali kilkanaście razy przy usuwaniu gniazd owadów błonkoskrzydłych oraz zabezpieczali miejsca przy zdarzeniach drogowych.

30 lipca około godz. 12 doszło do wypadku samochodu dostawczego w Cieszycach. - Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 11.52, na miejscu strażacy byli już o 12.01. Na krajowej ósemce doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu dostawczego, którym podróżowały dwie osoby. Jedna z nich potrzebowała pomocy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pojazd z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Przez pewien czas ruch na drodze był zablokowany - informuje Mariusz Urbaniak oficer prasowy KM PSP we Wrocławiu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatora oraz kierowaniu ruchem drogowym wahadłowo. Na miejscu było pogotowie ratunkowe oraz policja.

Wczoraj tj. 31 lipca tuż przed północą do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na autostradzie A4, na 135 km na wysokości miejscowości Nowa Wieś Kącka. - Na miejscu byliśmy po kilku minutach od zgłoszenia. Doszło do dachowania samochodu osobowego marki Ford Mondeo na pasie w kierunku Wrocławia. W zdarzeniu brały udział dwie osoby, które znajdowały się poza pojazdem, jedna z nich uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, oświetleniu terenu akcji i odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe - informuje Urbaniak.

Na miejscu było również pogotowie ratunkowe policja oraz służba drogowa.

To jednak nie wszystko, strażacy ochotnicy z terenu gminy Kąty Wrocławskie oraz Kobierzyc w ostatnich dniach, mieli mnóstwo wezwań do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA