POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Pożar lasu i zboża w Konarach. Interweniowało kilka zastępów straży [foto]

Pożar lasu i pola w Konarach fot.: OSP Lusina

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

31 lipca około godz. 16 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu i pola ze zbożem w Konarach.

Do pożaru zadysponowano zastępy straży z Lusiny, Udanina, Środy Śląskiej oraz z terenu powiatu jaworskiego: OSP Marcinowice i Granowice. Łącznie było sześć zastępów. Paliło się poszycie leśne i zboże na pniu w pobliżu miejscowości Konary (gm. Udanin). Spaliło się 300 arów młodego lasu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce i podali prądy wody na ogień. - Strażacy utworzyli szyk w celu ugaszenia ognia i uniemożliwieniu mu rozprzetrzenienia się. Ponieważ istniało zagrożenie pożarem pobliskiego pola, podano na nie prąd wody. Dogaszono również pojedyncze zarzewia ognia - informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Środzie Śląskiej. Straty oszacowano na około 10 tys. złotych. Las należy do nadleśnictwa jaworskiego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

W ostatnich dniach najczęściej strażacy wyjeżdżają do pożarów pól i ściernisk. Zboże paliło się m.in. w Chwalimierzu (gm. Środa Śląska). Spłonęło wówczas 7 hektarów zboża.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pożar lasu i zboża w Konarach. Interweniowało kilka zastępów straży [foto]

    2018-08-01 23:08:36

    gość: ~Jaro

    ostatnio dodany post

    Niech się wkońcu zainteresują odpowiednie służby tym podpalaczem

REKLAMA