Express-Miejski.pl

Po starej szkole w Lutyni została już tylko sterta gruzu

Wyburzona została starsza szkoła w Lutyni fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ciągu zaledwie kilku dni stara szkoła podstawowa w Lutyni została wyburzona i zrównana z ziemią. 

Gmina Miękinia zaplanowała w jej miejscu wybudować kolejny budynek, który będzie częścią powstałego już kompleksu szkolno-przedszkolnego. - Docelowo powstanie dodatkowe skrzydło nowego budynku szkoły, gdzie umieszczona zostanie biblioteka z czytelnią oraz 21 klas. Mamy już pozwolenie na jego budowę - informuje wójt Jan Marian Grzegorczyn. Wcześniej w tym miejscu miało być gimnazjum, jednak tak się nie stanie ze względu na  wprowadzoną reformę systemu oświaty. 

Nowy budynek zaprojektowano dla około 200 uczniów z czytelnią, salą multimedialną, gabinetami i zapleczem sanitarnym, szatniowym i administracyjnym. - Rozpoczęcie realizacji inwestycji zależy od wielu czynników, w tym m.in. od dynamiki rozwoju Lutyni, okolic i związanego z tym zapotrzebowania na rozbudowę bazy oświatowej. Jak pokazują jednak ostatnie lata, Lutynia należy do miejscowości najchętniej wybieranych jako miejsce zamieszkania, a wśród nowych mieszkańców przeważają rodziny z dziećmi. Zatem budowa kolejnej placówki edukacyjnej jest jedynie kwestią czasu - informują pracownicy gminy.

em

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Po starej szkole w Lutyni została już tylko sterta gruzu

  2018-08-02 10:17:30

  gość: ~Ula

  ale widok!

 • 2018-08-02 11:36:00

  gość: ~Lutynianin

  Niby wielka szkoda bo wiele wspomnień ale warunki jakie byly każdy wie i mam nadzieje że będzie jakaś makieta starej szkoły dla starszych i nowych pokoleń ;) gdyż takich budynków już nie ma .

 • 2018-08-02 14:12:34

  gość: ~Piotr

  przydałby się chodnik od szkoły w stronę skrzyżowania

 • 2018-08-02 14:42:14

  gość: ~donald

  pis bierze się za szkoły. dyktatura chce je zniszczyć

 • 2018-08-03 06:44:32

  gość: ~Basia

  Panie Burmistrzu Ruciński można???...można... tylko trzeba chcieć zrobić coś dla ludzi, a nie tylko zapatrzeć się w tą władzę, tak tylko żeby pomęczyć ludzi i poczuć się chwilę kimś. Proszę pamiętać, że na stanowiskach się bywa, a człowiekiem się jest, tylko w Panu coraz mniej tego człowieczeństwa niestety.

 • 2018-08-04 15:04:45

  gość: ~Zawiedzony rodzic

  Wszystko pięknie ładnie , ale po 1. Stołówka będzie w nowym budynku a jak widać łącznika brak , to dzieci będą się musiały ubierać i rozbierać przechodząc z budynku do budynku.
  2. Dlaczego tylko 16 dzieci zostało przyjętych do żłobka? Problem dalej nie rozwiązany...

 • 2018-08-10 22:36:56

  gość: ~Lut

  ostatnio dodany post

  a górka do zjeżdżania na sankach powstanie w końcu w Lutyni czy nie ?

REKLAMA