POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Rewitalizacja rynku w Kątach Wrocławskich. W planach jest budowa fontanny

Miejsce na rynku, gdzie wprowadzone zostaną zmiany i gdzie będzie fontanna fot.: anbo

Już za kilka miesięcy teren rynku w Kątach Wrocławskich zmieni się. Wszystko przez rewitalizację, której podjęła się gmina.

Zmiany na rynku związane są z przebudową dawnego kościoła ewangelickiego w Kątach Wrocławskich. Na części placu, który sąsiaduje z budynkiem, rozebrana zostanie nawierzchnia jezdni i chodników. W ramach inwestycji wybudowana zostanie fontanna, a wraz z nią kanalizacja deszczowa oraz przyłącza i instalacja wodociągowa. W projekcie wyszczególniona jest m.in. budowa podziemnych zbiorników na odpady.

Miejsce zyska również nowe donice i ławki. Gmina planuje zazielenić rynek nasadzeniami bylin, krzewów i drzew. Rewitalizacja zakładać będzie również budowę chodników, ciągów pieszych i jezdni.

Termin zakończenia robót zaplanowano na koniec czerwca przyszłego roku.

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rewitalizacja rynku w Kątach Wrocławskich. W planach jest budowa fontanny

  2018-08-02 11:23:29

  gość: ~Przemysław Kortas

  Dziękuje. niedawno o tym myślałem i mówiłem Żonie, że zgłoszę projekt obywatelski. Fontanna w słonecznym, pięknym rynku to jak zbawienie

 • 2018-08-04 13:34:07

  gość: ~Ja

  ostatnio dodany post

  A kiedy szanowne grono wlodarzy zajmie się zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej na tylach budynkow w rynku od strony ul Wroclawskiej. Brzydota tamtego miejsca i nie zagospodarowanie rynku swiadczy o braku pomyslow grupie rzadzacej w tym muasteczku. Brak wyobrazni jest widoczny. Zero kreatywnosci i gospodarnosci. Tereny w samym centrum sie marnuja nue sa wogule zagospodarowywane a Katy rozbudowuja sie gdzies na obrzeżach. To takie niedopatrzenie i bledy w zarzadzaniu miastami. Nie tylko w Katach tak jest w wielu miastach takze duzych. Np we Wroclawiu. Swiadczy to o amatorszczyznie wlodarzy. Za maly budżet nie nie jest wytłumaczenie. Bo tereny mozna spieniezyc i rozsadnie zagospodarowac ale do tego trzeba ludzi z rozumem. Dobrze ze wybory za pasem.

REKLAMA