POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Radni zdecydowali. Komisja rewizyjna przeprowadzi kontrolę

Sesja Rady Gminy Malczyce. Zdjęcie ilustracyjne fot.: Angelika Harom - em24.pl

1 sierpnia podczas sesji Rady Gminy Malczyce przegłosowano uchwałę, która zleca przeprowadzenie kontroli dotyczącej wyboru przez wójta nowego kierownika SPZOZ.

Sprawa odwołania ze stanowiska kierownika ośrodka zdrowia Moniki Lejczak oraz procedur związanych z wyborem nowego kierownika elektryzuje mieszkańców Malczyc od miesięcy. W poniedziałek 25 lipca urząd gminy poinformował, że szefem placówki został wybrany w drodze konkursu Mateusz Olkowski.

Jednak to nie koniec historii. 1 sierpnia odbyła się sesja rady gminy, podczas której rozpatrzono projekt i podjęto piętnastoma głosami "za" uchwałę dotyczącą zlecenia komisji rewizyjnej kontroli, czy aby na pewno nowo wybrany kierownik SPZOZ został powołany zgodnie z prawem. 

pharom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Radni zdecydowali. Komisja rewizyjna przeprowadzi kontrolę

  2018-08-02 09:31:52

  gość: ~Lola

  Boże... skończylibyście już z tą farsą,a zajęli się tym czym powinniście "radni"...

 • 2018-08-02 10:09:56

  gość: ~mieszkanka

  ostatnio dodany post

  Doprawdy teraz szkoda czasu na szukanie dlaczego ten a nie ten. Komisja rewizyjna powinna była zająć się sprawą odwołania doktora Cieplucha oraz tym komu była ona na rękę i dlaczego. Pozostała historia to już tylko przyczynek do prywatyzacji ośrodka przez wszystkim nam znaną instytucję. Dr Ciepluch mimo zysków przychodni nie miał prawa rozwoju a przynosząca teraz tylko straty przychodnia jest super okazją do zysku tylko, że dla wybranych. Ot, malczycka rzeczywistość.

REKLAMA