Express-Miejski.pl

Jaguars wygrali w Szczecinie. Przed nimi kolejny wyjazd i futbolowe święto w Kątach Wrocławskich

Po dwóch zwycięstwach Jaguars są na dobrej drodze do awansu do półfinału LFA9 fot.: Paweł Harom - em24.pl

W minioną sobotę Jaguars Kąty Wrocławskie pokonali w Szczecinie Cougars 18:12. Przed nimi wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego i rewanż ze szczecinianami na własnym boisku.

Dzięki sobotniej wygranej w Szczecinie Jaguars są liderem swojej grupy Ligi Futbolu Amerykańskiego Dziewiątek. Wyjazdowy mecz toczony był w trudnych warunkach pogodowych. Upał z pewnością nie pomagał obu drużynom, a finalnie kluczem do sukcesu okazała się szeroka ławka rezerwowych, która wniosła sporo ożywienia do gry kąckiego zespołu. Ponownie dobry występ zanotował rozgrywający Olek Dąda, który zdobył dwa przyłożenia. 4 punkty (extra point i field goal) dołożył kopacz Mariusz Chwastyk, a kolejne 2 oczka stały się zasługą Łukasza Gidzińskiego, który powstrzymał akcję rywali, zaliczając safety.

Przed kąckim zespołem futbolu amerykańskiego kolejne wyzwania. W niedzielę 5 sierpnia Jaguars wybierają się na rewanżowy mecz do Gorzowa Wielkopolskiego. Drużyna Grizzlies będzie starała się zmazać plamę na honorze po dotychczasowych dotkliwych porażkach.

Futbolowe święto 11 sierpnia w Kątach Wrocławskich

Ostatni mecz rundy zasadniczej Jaguars zagrają przed własną publicznością. W sobotę 11 sierpnia na stadionie przy ulicy Zwycięstwa szykuje się wakacyjny piknik futbolowy. Spotkaniu jaguarów z Cougars Szczecin będzie towarzyszyć moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od godziny 12 podziwiać będzie można wystawę zabytkowych aut i motocykli, natomiast najmłodsi ucieszą się z dmuchanych zamków oraz przejażdżki na kucyku, które dostępne będą za darmo. Klub zapowiada również przeprowadzenie licznych konkursów, w których do wygrania będą m.in. vouchery do parku rozrywki i klubu fitness, zestawy kosmetyków czy gadżety Jaguars. Swoją obecność zapewniają również druhowie z OSP Małkowice, którzy w razie upału zapewnią wszystkim uczestnikom chwile ochłodzenia.

Komentarz meczowy zapewni znany dziennikarz Dawid Biały, który z pewnością zapozna z zasadami laików futbolu amerykańskiego. Pierwszy gwizdek o godzinie 13.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA