POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Użłobkowienie Kątów Wrocławskich. Miasto wysoko w ogólnopolskim rankingu

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Pismo Wspólnota przygotowało kolejny ranking dotyczący samorządów. Tym razem skupili się na "użłobkowieniu" gmin.

- Jeszcze 10 lat temu głównym i głośno dyskutowanym problemem była dostępność przedszkoli. Byłoby wielką przesadą stwierdzić, że problem mamy już z głowy. Nadal jest kilkaset gmin, w których nie ma ani jednego przedszkola albo choćby punktu przedszkolnego prowadzonego przez samorząd – wyjaśnia prof. Paweł Swianiewicz autor zestawienia.

Ranking oparty jest na wskaźniku liczby dzieci do lat 3 objętych opieką żłobkową lub przedszkolną w stosunku do całkowitej liczby dzieci w wieku od 1 do 3 lat na terenie gminy. Uwzględnione zostały dzieci w żłobkach, przedszkolach, oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych, punktach przedszkolnych i zespołach przedszkolnych w wieku 3 lat lub mniej. Zestawienie zostało przygotowane na podstawie danych z 2016 roku.

Jak wypadła kącka gmina?

Wśród miast wojewódzkich Wrocław zajął 5 miejsce, a odsetek dzieci do 3 lat objętych opieką żłobkową lub przedszkolną przekracza 53 proc.

Natomiast Kąty Wrocławskie na 589 miasteczek uplasowały się na wysokiej 17 pozycji z "użłobkowieniem" na poziomie 47 proc. Miasto wyprzeda m.in. Józefów z województwa mazowieckiego (1 miejsce), Siechnice, Szklarska Poręba i Polanica Zdrój (kolejno 3,4 i 5 miejsce).

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA