Express-Miejski.pl

Zielone autobusy z nowymi rozkładami jazdy. Zastąpią przewoźnika, który zlikwidował kurs

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od 2 czerwca autobusy firmy przewozowej Mieczysław Kruk nie jeżdżą trasą Środa Śląska-Udanin przez Michałów i Ujazd Górny.

Zawieszona została także linia łącząca miejscowość Kulin ze Środą Śląską. - W związku z zaistniałą sytuacją mieszkańcy Kulina mają dojazd do Środy Śląskiej tylko dwa dni w tygodniu. Średzka Komunikacja Publiczna uruchamia kurs, który będzie pozwalał mieszkańcom Michałowa i Kulina na codzienny dojazd do Środy Śląskiej, ale nie tylko. Bo przy okazji mieszkańcom innych czterech miejscowości: Rakoszyce, Cesarzowice, Ciechów i Chwalimierz. Na tę chwilę będą to tylko dwa kursy dziennie - na tyle może sobie pozwolić ŚKP przy obecnych zasobach taborowo-kadrowych - informują pracownicy Średzkiej Komunikacji Publicznej.

1 sierpnia została uruchomiona linia nr 7 na trasie Środa Śląska-Ciechów-Cesarzowice-Kulin-Rakoszyce-Kulin-Cesarzowice-Michałów-Cesarzowice-Ciechów-Chwalimierz–Środa Śląska. - W tej chwili przed zakupem 7 kolejnych autobusów, Średzka Komunikacja Publiczna może zaproponować mieszkańcom południowej części gminy Środa Śląska dwa kursy dziennie: rano i w południe w okresie od początku sierpnia do końca września. Natomiast od października planujemy uruchomić wszystkie linie w południowej części naszej gminy. Również od 1 sierpnia zgodnie z planem etapowego rozwoju połączeń autobusowych spółka ŚKP uruchamia linię nr 5 na trasie Środa Śląska - podstrefa LSSE Komorniki – podstrefa LSSE Święte – Środa Śląska - informuja prezes gminnej spółki ŚKP Jaromir Stawirej. 

Kolejne zmiany w transporcie. Będą kursy na podstrefę i Kryniczna

Średzka spółka uruchomiła linię nr 5, która umożliwi mieszkańcom dojazd do zakładów produkcyjnych na podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Linia ta będzie kursować od niedzieli (zmiana 22:00) do piątku (zmiana 22:00) z wyjątkiem dni, w których zakłady nie będą pracować – mówi Arkadiusz Gruszczyński, główny dyspozytor ŚKP. 

Zmiany ulegną także na trasie do Wojczyc przez Juszczyn, gdzie rozpoczął się remont drogi gminnej. - Od 1 sierpnia na linii nr 6, wprowadziliśmy linię zastępczą nr 6A na trasie Środa Śląska - Komorniki- Juszczyn – Komorniki – Środa Śląska oraz linię zastępczą nr 6B na trasie Środa Śląska – Jugowiec – Kryniczno – Wojczyce – Kryniczno – Jugowiec – Środa Śląska. Zmianie ulegają godziny kursowania przez poszczególne miejscowości - wyjaśniają pracownicy spółki.

Średzka Komunikacja Publiczna udostępniła nowe rozkłady jazdy.

anbo/ŚKP

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zielone autobusy z nowymi rozkładami jazdy. Zastąpią przewoźnika, który zlikwidował kurs

  2018-08-03 10:12:43

  gość: ~mozna

  ano można, a w gminie Udanin sołtys jednej z miejscowości po likwidacji kursu ogłasza dowóz... Czyli bez zmian władze Udanina nie widzą problemu mieszkańców tylko czubek własnego nosa...

 • 2018-08-06 16:17:29

  gość: ~Ja

  Sołtys i kiełbasa wyborcza .

 • 2018-08-09 14:31:37

  gość: ~Franiu

  A kiedy do Jastrzębiec będą jeździć

 • 2018-09-02 13:08:43

  gość: ~Ślusarski

  ostatnio dodany post

  @~Franiu nigdy.

REKLAMA