Express-Miejski.pl

Dziś policjanci prowadzą kontrole drogowe. Zwracają uwagę na pieszych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego średzkiej komendy regularnie prowadzą działania ukierunkowane na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych.    

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych do wieczora funkcjonariusze prowadzić będą działania kontrolne pod kryptonimem „PIESZY KONTRA POJAZD”. - Ich głównym celem będą kontrole drogowe pod kątem przestrzegania przepisów zarówno przez kierujących, jak też pieszych, a w szczególności wzajemne relacje kierujący - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - informuje st. asp. Marta Stefanowska oficer prasowa KPP w Środzie Śląskiej.

Policjanci podczas działań kontrolować będą kierujących pod kątem stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów ruchu drogowego wobec pieszych. - Od pieszych funkcjonariusze egzekwować będą stosowanie się do przepisów, w tym do stosowania elementów odblaskowych. Kierujący, którzy usiądą za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami - dodaje rzeczniczka.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dziś policjanci prowadzą kontrole drogowe. Zwracają uwagę na pieszych

  2018-08-04 09:33:23

  gość: ~średzianin

  Nie wiem tylko, po co ta informacja. Żeby przestrzec jednych i drugich? Nie można było napisać po akcji o jej efektach? Pewnie dzisiaj piesi będą grzecznie chodzić po pasach, a kierwocy zatrzymywać się przed pasami, zamiast, jak to mają niektórzy w zwyczaju, prawie zmiatać pieszych z pasów.

 • 2018-08-05 10:20:36

  gość: ~Lucyfer

  ostatnio dodany post

  No tak, lepiej żeby ktoś zginął pod kołami samochodu niż przestrzegać przed taką akcją.

REKLAMA