POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Kolejne linie autobusowe zawieszone. Tym razem z Miękini do Środy Śląskiej

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

To nie koniec z problemem transportowym w powiecie średzkim. Coraz częściej informujemy o zlikwidowanych kursach lub o ich zawieszeniu. 

Na początku czerwca przewoźnicy zlikwidowali kursy autobusowe na terenie gminy Udanin i Środa Śląska. Dziś Urząd Gminy Miękinia opublikował komunikat dotyczący zawieszenia następnych linii. - 13 sierpnia gmina Miękinia zawiesza funkcjonowanie dwóch linii komunikacyjnych obsługiwanych przez firmę przewozową Usługi Transportowo-Osobowe „KRUK”, Szymon Kruk - czytamy w wiadomości.

Mowa o kursach łączących Miękinię i Krępice ze Środą Śląską:

 • nr 1 Środa Śląska – Krępice – Środa Śląska, z przystankami; Środa Śląska NŻ Rynek – Środa Śląska (ul.Wrocławska) – Komorniki – Źródła – Błonie – Wróblowice – Krępice droga krajowa nr 94,
 • nr 2  Środa Śląska – Miękinia – Środa Śląska, z przystankami; Środa Śląska NŻ Rynek – Środa Śląska (ul.Wrocławska) – Komorniki – Kadłub NŻ DK 94 – Kadłub Wieś – Kadłub Przydroże – Miękinia Cegielnia – Miękinia Stacja PKP – Miękinia Urząd Gminy – Klęka – Białków – Księgienice – Gąsiorów – Głoska – Lubiatów - Zabór Mały – Zabór Wielki – Klęka – Miękinia Urząd Gminy – Miękinia Stacja PKP – Miękinia Cegielnia – Kadłub Przydroże – Kadłub Wieś – Kadłub DK NŻ 94 – Komorniki – Środa Śląska (ul.Wrocławska) – Środa Śląska NŻ Rynek.     

Warto dodać, że te dwie linie zostały stworzone kilka miesięcy temu po uruchomieniu w gminie Środa Śląska Średzkiej Komunikacji Publicznej. Urzędnicy decyzję o zawieszeniu kursów argumentują małym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.  - Świadczy o tym liczba sprzedanych biletów. Wielokrotnie realizowane były kursy bez pasażerów. Mając więc na uwadze konieczność zaspokajania potrzeb całej społeczności gminy Miękinia nie tylko tych związanych z zaspokojeniem potrzeb komunikacyjnych, które zawsze muszą być również rozpatrywane pod kątem finansowym i ekonomicznym, zmuszeni jesteśmy aktualnie zawiesić funkcjonowanie linii komunikacyjnej nr 1 i 2 w ich obecnym kształcie - wyjaśniają urzędnicy.

anbo/GM

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejne linie autobusowe zawieszone. Tym razem z Miękini do Środy Śląskiej

  2018-08-03 16:25:26

  gość: ~kom

  Wygląda na to, że pan wójt przed wyborami strzela sobie w przysłowiową stopę. Obym się mylił.

 • 2018-08-04 15:04:11

  gość: ~heh

  @~kom
  Dlaczego niby strzela sobie w kolano ? Jak nikt nie jeździ, to statystów ma opłacać żeby jeździli na trasie Środa Slaska - Miękinia?

 • 2018-08-03 17:09:27

  gość: ~Mis

  A co można się po Krukach spodziewać.... Nic nowego pewne było to że będzie usunieta

 • 2018-08-03 18:37:28

  gość: ~pytam

  Weźcie zapytajcie się w końcu kogoś mądrego w tym starostwie czy rzeczywiście jest to taki problem zrobić kurs Kępice- Mrozów-Miekinia-Sroda Śląska - Juszczyn- Lutynia- Krepice

 • 2018-08-03 23:02:40

  gość: ~tez zdziwiony

  @~pytam
  A to jakis problem zeby gosc-pytam zrobil ten kurs od poniedzialku?

 • 2018-08-04 09:34:11

  gość: ~mieszkaniec

  Zawieszają bo mało kto jeździ - trudno, ale taka jest prawda. Mieszkańcy Gminy Miękinia coraz mniej spraw załatwiają w Środzie Śl. i nie potrzebują tam tak często dojeżdżać...
  Moim zdaniem jak największą liczbę spraw powinno załatwiać się w naszym Urzędzie Gminy (lub internetowo) i należy tutaj skupić się na poprawieniu komunikacji wewnątrz Gminy.
  Co do samej Środy Śl. - ciekawe jak długo dopłacać będą do tej swojej komunikacji miejskiej, bo niejednokrotnie widziałem jak te małe busiki jechały zupełnie puste...

 • 2018-08-04 10:30:41

  gość: ~Czas

  Niech wójt powie ile dopłaca miesięcznie do tych linii i jaka była stawka wtedy będzie wiadomo która gmina robi lepsze interesy!

 • 2018-08-04 10:41:50

  gość: ~nie ma po co

  Są dwie prawdy w tej całej sytuacji: . Jak jest sukces, to pod wypowiedziami podpisuje się wójt Jan Marian Grzegorczyn. jak jest porażka, to podpisują się urzędnicy. . Mieszkańcy gminy Miękinia mają coraz mniej do załatwienia w Środzie Śląskiej, bo ten powiat powoli się zwija. Jak starosta zostanie po wyborach na swoim stołku, to będzie ostateczny koniec tego powiatu. Tak to wszystko widzę.

 • 2018-08-06 12:46:32

  gość: ~Mis

  ostatnio dodany post

  A tak wszyscy gratulowali Wojtowi itp miało być pięknie ale wójt chyba wkoncu otworzył oczy i zobaczył że nie opłaca się współpracować z krukiem

REKLAMA