Express-Miejski.pl

Strażacy proszą o pomoc. W ramach prowadzonej przez nich kampanii chcą kupić drony

Strażacy z OSP Ujazd Górny fot.: anbo

Jednostki OSP Ujazd Górny i Czerna od kilku miesięcy edukują Polaków, czym jest korytarz życia. O ich kampanii mówiono w całym kraju.

Korytarz życia - włącz myślenie to hasło, które zna już na pewno wiele osób. Dzięki strażakom coraz częściej możemy czytać przykładowe informacje, że na autostradzie kierowcy zastosowali się do zaleceń strażaków i utworzyli korytarz życia, aby jednostki ratunkowe mogły szybciej dojechać na miejsce wypadku. -  Nagrywamy i udostępniamy materiały filmowe, poprzez które edukujemy kierowców, jak ważne jest ustąpienie przejazdu służbom ratunkowym w korkach, bo o walkę o ludzkie życie liczy się każda sekunda - wyjaśniają ochotnicy.

- Chcielibyśmy rozszerzyć naszą działalność poprzez zakup dronów oraz specjalistycznego sprzętu nagrywającego nasze akcje. Dzięki takim ujęciom jak z lotu ptaka czy z samego środka akcji ratunkowej będziemy mogli pokazać ogrom problemu i zadziałać na wyobraźnię ludzką. Pozwoli nam to na lepsze prowadzenie projektu - wyjaśniają strażacy.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu w Ujeździe Górnym strażacy kręcili sceny do spotu w ramach kampanii.

Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Druhowie na zakup sprzętu potrzebują 10 tys. złotych. Do tej pory udało im się zebrać 245 złotych. Jednak organizatorzy zbiórki proponują darczyńcom zakup tzw. cegiełki. Są to naklejki z logiem i hasłem akcji.

Naklejki - cegiełki

anbo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strażacy proszą o pomoc. W ramach prowadzonej przez nich kampanii chcą kupić drony

  2018-08-07 23:53:06

  truthful

  Drodzy strażacy WŁĄCZCIE MYŚLENIE. Latanie dronem to nie bułka z masłem, w powietrzu też obowiązują PRZEPISY. Zróbcie najpierw konieczne uprawnienia, a później dopiero kupujcie drony.

 • 2018-08-08 11:52:21

  gość: ~Re

  @truthful
  Na tą chwilę pokazują większe myślenie niż wymaga od nich służba. Mają ambitny plan nauczyć "mistrzów kierownicy" myslenia na drodze. Zaczeli z gornej półki i wierzę że uda im się osiągnąć sukces. Pewnie na początku tez im mówiono że na nagraniu splotu trzeba się znać. Pokazali że potrafią, wiec z dronem i uprawnieniami też dadzą radę

 • 2018-08-09 01:41:04

  truthful

  ostatnio dodany post

  @~Re
  @~Re

  Rozporządzenie z 8 sierpnia 2016 roku (rozdział 4, ptk. 4.1, podpunkty 3 i 4), w którym określono minimum odległości lotu dronem w poziomie:
  -100 m od granic zabudowy miejscowości, miast, osiedli lub od zgromadzeń osób na wolnym powietrzu;
  -30 m od osób, pojazdów, obiektów budowlanych niebędących w dyspozycji lub pod kontrolą operatora;

  Prawo też przeskoczą? Czy na autostradzie pełnej pojazdów i ludzi uda im się znaleźć taką przestrzeń do filmowania? Drony to nie zabawki! W takich miejscach mogą narobić więcej szkody aniżeli korzyści! Dodatkowo pomyślmy o wszelkiej maści odbiornikach, które będą zakłócać sygnał nadawany dronom. Czy STRAŻACY orientują się jak takie sytuacje się kończą? Drony wariują, uciekają, spadają - wprost na ludzi!

  Niesamowicie szanuję pracę i kreatywność strażaków z Ujazdu Górnego, jednak w dalszym ciągu apeluję - w kwestii dronów, drodzy strażacy, WŁĄCZCIE MYŚLENIE.

REKLAMA