POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Ambrozja w sparingu na remis. Co dalej z Orłem Sadowice?

Trwają przygotowania do piłkarskiego sezonu 2018/2019 fot.: Paweł Harom - em24.pl

Bogdaszowicka Ambrozja ma za sobą trzeci przedsezonowy sparing, w którym zremisowała z Wratislavią. Jaka przyszłość czeka Orła Sadowice?

Przygotowania do sezonu drużyny Tomasza Augusta idą pełną parą. Zespół ma za sobą już trzy sparingi po tym, jak w minioną sobotę zremisował bezbramkowo z Wratislavią Wrocław na boisku przy ul. Dembowskiego. Spotkanie rozegrano w dużym upale, co bezpośrednio przełożyło się na postawę zawodników. Jak podkreśla sam klub, mecz nie był zbyt widowiskowy dla kibiców. Gospodarze z Wrocławia ograniczyli się głównie do działań defensywnych, natomiast akcje ofensywne Ambrozji nie zagrażały w większym stopniu bramce rywali.

– Rozpoczynaliśmy grę ze zbyt chyba głęboko ustawionej defensywy, futbolówkę rozgrywaliśmy zbyt wolno i często pomysły poszczególnych zawodników spotykały się z brakiem zrozumienia u partnerów z zespołu. Drużyna na pewno była bardziej zdyscyplinowana niż w poprzednich 2 meczach, co bez wątpienia było zasługą obecności przy ławce trenera Tomasza Augusta, ale nie udało się skutecznie ogarnąć chaosu, który uwidaczniał się i wcześniej. Stworzyliśmy sobie kilka niezłych okazji do zdobycia bramki, ale ponownie szwankowało podejmowanie tych ostatecznych decyzji, a czasem przeszkodą były błędy techniczne w przyjęciu piłki czy przy samym uderzeniu – relacjonuje klub z Bogdaszowic.

W Ambrozji zadebiutowali dwa nowi gracze. W bramce swoją szansę otrzymał Dawid Pałysz, a w polu zagrał Krzysztof Kołtuniewicz. Kolejny sparing podopieczni trenera Augusta rozegrają już w środę 8 sierpnia i ponownie zmierzą się z Mechanikiem Brzezina, drużyną z wrocławskiej okręgówki.

Zachowice na plus

Zwycięsko ze sparingu z Ligotą Piękna wyszli zawodnicy LZS Zachowice, wygrywając 6:2. Dla drużyny, która przygotowuje się do gry w ósmej grupie B klasy, po dwie bramki zdobyli Bryjak i Bubel, a po jednym trafieniu dołożyli Ostojski i Bakalarski.

Puma Pietrzykowice z nowym sponsorem technicznym

Końcem lipca klub z Pietrzykowic poinformował o podpisaniu 3-letniej umowy sponsorskiej z lokalną firmą Aircom Automotive. W ramach pierwszego etapu współpracy zespół zyskał nowe stroje, w których oficjalnie zadebiutuje w meczu rundy wstępnej okręgowej edycji Pucharu Polski. 15 sierpnia o godzinie 16 Puma zagra z Ambrozją Bogdaszowice.


Fot. Puma Pietrzykowice

Jaki los czeka Orzeł Sadowice?

W ostatnim komunikacie dotyczącym klas A Komisja ds. Licencji Klubowych DolZPN poinformowała, że postanowiła odmówić przyznania licencji upoważniającej do uczestnictwa w rozgrywkach klasy A trzem zespołom. Wśród nich jest spadkowicz z ligi okręgowej Orzeł Sadowice, a za powód podano „brak złożonego wniosku licencyjnego w terminie wraz z wymaganymi załącznikami”. Czy zatem zespół przystąpi do rozgrywek? Czas pokaże.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA